Hokejisté Liberce přišli o desetizápasovou vítěznou šňůru, při níž stanovili klubový rekord, na ledě Sparty. Tedy tam, kde se Bílým Tygrům vůbec nedaří a kde vyhráli včetně utkání s výsledkem 2:5 pouze jedinkrát z posledních 16 vzájemných soubojů. Rekordní zápis celé soutěže, který stanovil v minulém ročníku Třinec se 13 výhrami v řadě, tak zatím bezpečně odolal.

„Ta porážka musela přijít. Každá série jednou končí. Myslím si však, že největší chyba byla v nás. Dělali jsme hloupé chyby. Nemyslím, že jsme byli vyloženě horší tým, ale byli jsme slabí v důležitých momentech a hlavně v obou předbrankových prostorech," řekl novinářům liberecký zadák Martin Ševc.

Na rekordy prý Liberečtí vůbec nemysleli. „My si hledíme naší práce. Mrzí nás, že to skončilo, ale my se z toho musíme poučit a zase navázat na ty úspěšné výsledky a rozjet další vítěznou sérii," prohlásil čtyřiatřicetiletý ofenzivně laděný zadák.

„Určitě jsme si nemysleli, že jsme neporazitelní. Měli jsme prostě jen sérii, jakou má každý tým. Nepřijde rozhodně žádná panika, je to jedna porážka, nic víc. Zápas si rozebereme a řekneme si, co tam bylo špatně. Nemá smysl se v tom babrat. Už jsme předvedli kvalitní třetí třetinu, ale prostě jsme dnes nedali góly. A na ty se hokej hraje," dodal.

„Na rekordy nemyslíme, hledíme si naší práce. Mrzí nás, že to skončilo, ale my se z toho musíme poučit a rozjet další vítěznou sérii." Martin Ševc.

Severočeši přitom výtečně odstartovali a byli zpočátku lepším týmem, což potvrdili i vedoucí brankou. Jenže hned při první přesilovce Pražané vyrovnali. A gól na 1:1 byl pro ně evidentně velikánskou vzpruhou. „Sparta tam v té přesilovce nic moc neměla, pak přišel odhozený puk, ale od jejich hráčů dobře zacloněný. Dost laciný gól, pro ně naopak šťastný. Nás to nijak dolů nesundalo, ale je to asi trošku nakoplo," přemítal Ševc. „Nás sundalo dolů hlavně ta naše určitá nepoctivost. Podváděli jsme z toho našeho hokeje, který chceme hrát," přiznal hned čtyřnásobný vítěz švédské nejvyšší soutěže.

Rozhodující tři údery, které posunuly stav až na 4:1, sparťané načasovali mezi 25. a 32. minutu. Především první dva byly hodně podobné. „Prohrajeme tam dvakrát buly, já u toho byl shodou okolností v obou případech… Nepokryjeme tam hráče před bránou, to je pak pak těžké. Gólman může chytit první ránu, ale tam se hráč Sparty dvakrát otáčel a to je naše chyba, to musíme mít," zlobil se Ševc.

„Chceme hrát ofenzivní hokej a dávat góly, aby to diváky bavilo, ale zároveň nesmíme zapomínat správně bránit a být ve všech prostorách, kde máme být. Dnes se nám to nedařilo a Sparta to potrestala," řekl Ševc.

Do hlediště O2 areny zavítala nejvyšší návštěva po letním přesunu Sparty z tradičního působiště v Holešovicích 11.105 diváků. „Je krásné si zahrát před takovou kulisou. Pro diváky se hokej hraje, takže je vždy dobré, když je plná aréna," uzavřel Ševc.