Již dnes se může rozhodnout o postupujícím ze čtvrtfinálové série play off hokejové extraligy mezi Libercem a Plzní. Vše mají ve svých rukou liberečtí Bílí Tygři, kteří dokázali třikrát za sebou Plzeň porazit a v domácím prostředí chtějí sérii ukončit.

Na zápasy vedou Liberečtí 3:2, šesté utkání se hraje v Tipsport aréně dnes od 18.10 hodin. Pokud by Bílí Tygři neuspěli, hrál by se rozhodující sedmý zápas v pondělí v Plzni.

Asistent trenéra domácích Filip Pešán stále považuje Plzeň za favorita série, ale na druhou stranu již přiznává, že výhoda je teď na straně jeho týmu. „Jsme si ale vědomi, že nás čeká nesmírně složité utkání. Plzeň nás v sezoně dokázala už doma porazit, takže to pro nás není žádná extra výhoda,“ řekl Pešán.

Plzeň se nachází v nejkritičtější situaci v sezoně. „Liberec si celou sérii hraje na to, že se nás pokusí potrápit, ale teď už je to dětinské. Oni jsou favorit. Doma nás dvakrát porazili a teď tam jedeme opět. Dobře si uvědomujeme naši situaci a pokusíme se o nemožné,“ řekl trenér Marian Jelínek.

Západočechům bude i nadále chybět obránce Benák, naposledy nehrál ani Tvrdík. Kvůli disciplinárnímu trestu není k dispozici Jeřábek. Podle Filipa Pešána bude taktika stejná jako v předchozích domácích utkáních, i když v nich se tehdy nacházel liberecký tým v jiné situaci – musel dotahovat náskok soupeře, zatímco teď vede.

„Situace není jiná. Máme stejný nůž na krku jako předtím,“ míní Pešán. „A ačkoli pan trenér Jelínek říká, že favority jsme my, snaží se jen přehodit tlak ze svých beder na naše bedra. Všichni vědí, že Plzeň byla nejlepším týmem základní části. Ale je jasné, že cítíme velkou šanci.“

Zdravotní stav libereckého týmu je oproti předchozím duelům nezměněn. „Nějaké drobné šrámy tam u některých hráčů ze čtvrtečního zápasu jsou, ale když se vyhrálo, léčí se takové šrámy rychle,“ usmívá se liberecký asistent.

Ten zároveň věří opět v podporu publika. „Vnímáme, že v době akce white out, jak před dvěma lety, tak letos, jsme ještě v naší aréně v play off neprohráli. Ta podpora fanoušků je obrovská, je to pro nás hnací motor.“

Dosavadní průběh série Bílí Tygři Liberec - Plzeň 1929: stav na zápasy: 3:2, výsledky v sérii: 0:4, 1:4, 4:2, 4:3, 3:2. (čtk)