Devětadvacetiletý útočník Radan Lenc po třech sezonách končí v Liberci a přesouvá se do Kontinentální hokejové ligy, kde bude nově hájit barvy Amuru Chabarovsk.

Lenc dorazil pod Ještěd před ročníkem 2018/2019 a hned se mu začalo dařit, když zapsal do té doby bodově nejlepší ročník v kariéře. Pomohl k zisku Prezidentského poháru pro vítěze základní části a k postupu do finále. Dlouhodobou fázi ovládl s Bílými Tygry i o rok později. V uplynulé sezoně vybojoval s Libercem stříbrné medaile a zářil i individuálně, když zaknihoval 55 bodů v 67 zápasech.

Na základě svých výkonů si poprvé v kariéře zahrál i na světovém šampionátu. „Radan se za své působení u nás stal důležitým hráčem našeho týmu. Za tři roky v naší organizaci pro nás odvedl skvělou práci a svými zlepšujícími se výkony si řekl o nominaci na mistrovství světa a také o zahraniční angažmá v ruské KHL. Je potřeba mu za jeho výkony u nás poděkovat a popřát mu hodně úspěchů,“ řekl sportovní manažer a trenér Bílých Tygrů Patrik Augusta.