Kometa sice skončila v základní části až na pátém místě, přesto je největším favoritem na titul. Zkušené mužstvo budí velký respekt a podle mnohých půjde v sérii s Libercem o předčasné finále. Souhlasí i bookmakeři. Kurzy vypsané na Tipsportu hovoří takto: 3,15 na Brno, 3,20 na Liberec, 3,80 na Třinec a 5,00 na Plzeň. Očekává se boj na ostří nože, psychická válka plná emocí, rozhodovat by měly detaily, větší vůle, možná dokonce štěstí.

Brněnští jsou nasycení dvěma tituly za sebou, nicméně touží po hattricku. Liberec by zase rád navázal na mistrovskou euforii z roku 2016. Odhadovat tedy, na jaké straně bude motivace a vůle mocnější, příliš nelze.

„Obecně má Kometa velmi dobrý tým. Mohou se opřít o silný útok, skvělou obranu, v bráně mají Čiliaka, kterému se daří. Je jasné, že to nebude vůbec jednoduchá série. Budeme do toho muset dát vše. Pak můžeme uspět,“ má jasno tahoun Marek Kvapil.

„ Cítím z našeho mužstva větší sebevědomí a vnitřní sílu, kterou jsme během základní části několikrát ukázali. Doufám, že si ji přeneseme i do této série a že budeme úspěšní,“ přidává zkušený zadák Ladislav Šmíd.

Fanoušci Tygrů samozřejmě věří svým hrdinům, nicméně i z jejich tábora prosakují obavy z toho, jak složitý protivník stojí na druhé straně. „Kometa načasovala formu dobře, suverénně vyprovodila Hradec, což jsem nečekal. Navíc Tygři podle mě nejsou v takové formě jako v lednu,“ říká Michal Řezka, který se ve středu chystá podpořit liberecké přímo na stadionu. „Kluci potřebují podporu. I když to bude velmi těžké, věřím v postup do finále.“

Příznivci se mohou utěšovat vzájemnou bilancí zápasů obou týmů. V základní části jednoznačně dominoval Liberec. Nejprve vyhrál v říjnu v Brně 5:2, stejný výsledek pak na začátku prosince zopakoval na domácím ledě. Po Novém roce už to bylo vyrovnanější. V lednu Severočeši v Brně vyhráli 2:1, březnový domácí zápas pak ztratili až po prodloužení.

„Tohle je hezké, ale teď to nebude nic znamenat,“ upozorňuje věrný fanoušek. „Nejvíc bude záležet na aktuální formě a rozhodovat budou maličkosti.“ Má pochopitelně pravdu. Základní část a play off jsou naprosto rozdílné soutěže, které si v nasazení hráčů a přípravě na jednotlivé zápasy absolutně nemohou konkurovat.

Zatímco Kometa zvládla čtvrtfinále bravurně a v nejkratším možném termínu vyřadila tabulkově výše postaveného soka, Tygři se coby vítěz základní části proti Mladé Boleslavi nečekaně natrápili. Ale pozor.

Středočeši měli být papírově lehce k poražení, jenže jejich forma v závěrečné části sezony pozoruhodně gradovala. V tabulce, která by se vytvořila z posledních dvaceti kol, byli Boleslavští třetím nejlepším týmem extraligy. I tohle hledisko může být velmi zkreslující.

Co se týče prognóz a spekulací, nedá se před semifinálovými bitvami prakticky čeho chytit. O to více se publikum může těšit na ohromující hokejovou podívanou. A třeba nakonec dojde na tušitelské schopnosti útočníka Libora Hudáčka, který po svém příchodu pod Ještěd uvedl: „Vybíral jsem mezi dvěma kluby, Libercem a Brnem. Vybral jsem si Tygry. Říkal jsem si, že Kometa to potřetí za sebou nemůže vyhrát. Doufám, že jsem si vybral správně a že Brnu tuhle sezónu titul sebereme.“

Aleš Vávra