HC Frýdlant - PSK Liberec 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Přes nekvalitní led kvůli odpolednímu slunci, se hrál rychlý a pohledný hokej z obou stran. Šance se rodily před oběma brankami, ale brankáři jak domácí Sýkora, tak i hostující Kysilka byly pozorní a vychytali i ty nejvyloženější. Mírnější převahu herní i střeleckou měli hosté, což také potvrdili dvěma góly.

PSK trestal první vyloučení domácích v 17. minutě, které po půlminutě využil Černý. O minutu později následovalo další vyloučení domácích a hosté zle zatápěli Frýdlantským, až z toho vyplynulo další vyloučení, když brankář Sýkora úmyslně posunul branku a domácích již ve třech nestačili a kapitulovali v čase 19:52 podruhé z hole Křikavy po pěkné kombinaci s Maděrou.

Druhá třetina se vyvíjela stejným způsobem: rychlý, slušný, útočný hokej. Domácí se sice mocně snažili o kontaktní branku, kdy několikrát zamkli hostující hráče ve třetině, ale ve 27. minutě chyboval domácí bek, kterému odebral kotouč střelecky disponovaný František Černý a nájezdem s následným blafákem zvýšil na rozdíl tří branek. To ovšem domácí nezlomilo a o třl minuty později poslal domácí Mikan do šance Romana Šíra ml., který zamotal brankáři hlavu a mezi betony snížil na 3:1.

Do III. třetiny šli domácí s jasným cílem snížit a minimálně vyrovnat, a to se jim málem podařilo. To když v přesilové hře rychlonohý Řehák svojí opakovanou střelou snížil na rozdíl jedné branky. Domácí se nadechovali k možnému vyrovnání, načež reagovali hosté time outem a zřejmě jim to prospělo, protože v 53. v signalizované výhodě vstřelili čtvrtou branku Čížem a odskočili na rozdíl dvou branek. Za dvě minuty pojistili své vítězství Ubrym.

Branky: Roman Šír ml., Řehák - Černý 2, Číž, Křikava, Ubry. Rozhodčí: Hladík, Doležal, Záruba. Vyloučení: 7:6 (+ Křikava 10 OT), využití: 1:2. Střely na branku: 19:36. Frýdlant: Sýkora (Louda) – Pešek, Stříteský, Peřina Jiří, Hodač, Vološín - Mikan, Macek, Šír ml., Šír st., Řehák – Fabián, Šlejtr, Vrkoslav, Mikyska, Coufal Jiří - Sommer, Coufal Martin. PSK: Kysilka, Ubry - Měrtl, Vorel, Dlouhý, Číž - Černý P., Šebesta H. - Černý F. - Šebesta K., Maděra - Křikava - Baran, Dušek - Miler - Žák, Bretl.

Další domácí zápas sehrají hokejisté HC Frýdlant v neděli 22. listopadu od 17 hodin, kdy na svém ledě hostí Lomnici nad Popelkou. PSK Liberec zajíždí v sobotu 21. listopadu do Varnsdorfu.