Ten naskočil vůbec ke svému prvnímu zápasu v extraligových vyřazovacích bojích. Ve středu budou Tygři doma od 18:00 útočit na postup do semifinále.

První zápas v extraligovém play-off. Byl jste nervózní?
Byl. Hraje se play-off a jde o hodně. Sice jsem nenaskočil třeba do sedmého zápasu, ale rozhodně to bylo velmi důležité utkání. Rozhodovalo se mezi tím, jestli pojedeme do Liberce s vedením nebo Plzeň srovná. Každopádně určitě není rozhodnuto, máme před sebou další, velmi náročné utkání. Chtěl bych zmínit, že mi kluci hodně pomohli. Za to bych jim chtěl poděkovat.

Nastoupil jste do utkání po dlouhé pauze. Jak moc byl zápas náročný?
S Jánkem Lašákem jsme se o tom bavili před začátkem série. Navzájem si starty přejeme a děláme to, co je nejlepší pro tým. Jestli bude víc chytat on nebo já, není podstatné. Tentokrát to bylo na mně. Předvedli jsme dobrý týmový výkon. V šatně jsme si zakřičeli, z vítězství se radujeme, ale ve středu se hraje znovu. Musíme se na další zápas pořádně připravit.

V prvních třiceti minutách na vás letělo pouze sedm střel. Pro gólmana určitě zvláštní zápas, že?
Kluci přede mnou odvedli skvělou práci, hrozně mi pomohli. Zblokovali velké množství střel a patří jim za to velký dík. Ulehčili mi to, nula patří jim a je celého týmu. Hráli neskutečně.

O zápasu si přečtěte ZDE

Zároveň to ale pro gólmana není úplně ideální pozice. Musí mít čistou hlavu, hlavně při plzeňských přesilovkách.
To je pravda, Plzeň je umí zahrát výborně. Přesvědčili jsme se o tom ve třetím utkání, kdy nám to prohrálo zápas. Tentokrát jsme se na to ještě lépe připravili i díky videu, které jsme rozebírali. Zvládli jsme to na jedničku.

Utkání se přiostřovalo, na tribunách bylo peklo. Jak bylo těžké se soustředit?
Vyrůstal jsem v Plzni. Když jsem byl malý, tak to tu vypadalo úplně stejně. Hrozně jsem si tu atmosféru užíval, ale pro hostující tým je velmi nepříjemná. Ani jsem si to tenkrát neuvědomoval. Snažil jsem se ji nevnímat a hrát si svůj zápas. Když jde vše bokem a vnímáte pouze své výkony, můžete uspět.

KRYŠTOF ROSSMANN