Obránce Ronald Knot přišel do Liberce v roce 2019 z Chomutova a po boku Ladislava Šmída se během dvou sezón vypracoval mezi defenzivní lídry. Povedené výkony mu vynesly angažmá v KHL, odkud se poté dostal i do zámoří. Za farmu Arizony v Tucsonu odehrál v uplynulé sezóně 66 utkání, v nichž si připsal 18 kanadských bodů. V tuto chvíli se navíc shodou okolností připravuje na světový šampionát, který bude jeho první v kariéře.

Po dvou sezónách v zahraničí se tak Knot rozhodl pro návrat do české nejvyšší soutěže. S Tygry osmadvacetiletý bek podepsal hned tříletý kontrakt, který potrvá až do dubna 2026.

„Jsem velmi rád, že jsme se dohodli na tříleté spolupráci. Ronald prošel přes naší organizaci do zahraničí a zahrál si i na olympiádě. Svou velikostí splňuje typologii hráče, kterou jsme hledali. Pravostranné držení hole je navíc výhodou do mozaiky naší obrany. Součástí kontraktu je vzájemná dohoda, že Ronymu po sezoně nebudeme bránit v případném zahraničním angažmá," řekl Filip Pešán, kouč libereckých hokejistů. 

Vytáhlý obránce spojil celou svoji mládežnickou kariéru s pražskou Slavií. V letech 2009 a 2010 tu slavil s dorostem dvakrát mistrovský titul, pravidelně navíc reprezentoval v mládežnických kategoriích. V roce 2012 se zúčastnil domácího šampionátu osmnáctiletých, o dva roky později se představil na mistrovství světa "dvacítek" ve Švédsku.

Premiéru v seniorské extralize si odbyl ve svých osmnácti, rovněž v barvách Slavie. Před sezonou 2017/18 poprvé ve své kariéře změnil klubové barvy, když přestoupil do Mladé Boleslavi. Ještě v témže ročníku se mladý obránce stěhoval do Chomutova, kde strávil i následující rok. Poté už se přesunul pod Ještěd, kde po boku zkušeného Ladislava Šmída vyrostl v elitního obránce. S týmem navíc vyhrál základní část a získal stříbrnou medaili.

Skvělé výkony mu vynesly angažmá v Nižněkamsku a také účast na olympijských hrách v Pekingu. Další krůček v kariéře přišel v podobě zámoří, kde ofenzivní bek odehrál jednu sezónu za farmu Arizony. Po ní se rozhodl vrátit zpět na sever Čech.