Akci zakončoval poslední zmiňovaný, mířil nekompromisně a připsal po šestnácti zápasech první extraligovou trefu v kariéře. „Kluci to krásně sehráli. Honza Jeník mi puk skvěle namazal a bylo to buď - anebo. Mám z gólu velkou radost, je to odměna za vykonanou práci," prozradil Zachar.
 
Určitě máte z gólu velkou radost, že?
Upřímně jsem hlavně rád, že jsme vyhráli. Stál jsem jen na konci akce, kluci to sehráli výborně. Každopádně jsem rád za to, že jsem se konečně prosadil.
 
Jak se branka vlastně urodila?
Bylo to opravdu krásně sehrané. Jarda Vlach přenechal kotouč Honzovi Jeníkovi, přišla další krásná přihrávka. Bylo to buď, anebo. Naštěstí se mi to povedlo trefit, ale především je potřeba zmínit krásná nahrávka od Honzy.

Jako lajna jste působili dost sebevědomě.
Je to tak. Jako lajna máme za úkol, abychom dodali energii týmu. Musíme bojovat, získávat puky a dohrávat osobní souboje. Věřili jsme si, jely nám v utkání nohy. Nezbývá než doufat, že na předvedený výkon dokážeme navázat i v následujících střetnutích.

První gól jste zaznamenal v utkání s pořadovým číslem 16. Berete ho jako odměnu za vykonanou práci?
Čekal jsem na to, až to přijde. Vůbec nezáleží na tom kdy, ale že to přišlo. Mám velkou radost, beru to tak, že za odvedenou práci přišla odměna právě v této podobě. Nechal jsem si i puk.

Určitě vám s přechodem do extraligového hokeje pomáhají také zkušení hráči, že?
Ano, jsme určitě moc rádi, že je v týmu máme.

Jak vnímáte svou pozici v týmu?
Jsem mladý hráč. Mám ještě dost času a jsem rád, že jsem vůbec dostal takovou příležitost, probojovat se do A-týmu.

Kryštof Rossmann