Fanoušci libereckých Bílých Tygrů by dnes neměli zaváhat. Předehrávka 30. kola hokejové Tipsport extraligy s Plzní je poslední možností vidět Tygry před Vánocemi na domácím ledě. V neděli totiž pojedou Liberečtí do Pardubic a poté následuje reprezentační pauza kvůli turnaji v Moskvě. Na další domácí zápas půjdou příznivci v Liberci až 28. prosince.

Dnešní utkání začne v Tipsport areně v 18.10 hodin a nabídne duel dvou týmů, které se mohou pyšnit výbornou aktuální formou. Plzeňští „Indiáni“ jsou po odpočtu 19 bodů kvůli neoprávněným startům hráčů až dvanáctí a nahání týmy před sebou ve snaze vydřít alespoň předkolo play off, naproti tomu Severočeši ze čtvrté příčky vyhlížejí Třinec, na který mají už jen tříbodovou ztrátu.

Liberečtí vyhráli pět zápasů po sobě a v této sérii vykazují výtečnou bilanci, když inkasovali pouze šest branek, přestože ve třech případech hráli na soupeřových kluzištích. Západočeši naposledy prohráli na Spartě, ale jinak si vedou v posledních utkáních stejně jako domácí - vyhráli šest z uplynulých osmi duelů.

Charta fair play a podpis z Dakaru

Fanoušci se dnes kromě atraktivního hokeje mohou těšit také na bohatý doprovodný program. „Perlička“ na úvod – po celou dobu hokejového utkání bude fungovat Tygří balící služba. Každý fanoušek si tak bude moci nechat zabalit svůj vánoční dárek zakoupený ve Fanshopu do tygřího balicího papíru.

Před úvodním buly kapitán Bílých Tygrů Petr Nedvěd stvrdí svým podpisem za libereckou kabinu „Chartu fair play“ a připojí se tak k ostatním kapitánům extraligových mužstev. Před zápasem i v jeho průběhu pak fanoušci budou moci získat autogram loňského 26. muže Rallye Dakar mezi motocyklisty – závodníka Davida Pabišky. K loňskému maximu Pabiškovi pomohla v roli talismanu i samolepka s logem Bílého Tygra na jeho motocyklu. Ta nebude chybět ani letos, na motocykl mu bude nalepena během druhé přestávky.

„Sice to byly relativně dobře odehrané zápasy, ale bylo tam stále dost chyb,“ řekl liberecký trenér Jiří Kalous. „Výborně nám však zachytali gólmani a měli jsme i docela štěstí. Plzeň má výborný tým, famózní formu, měla tam od bodového odpočtu šňůru vítězství a že v úterý těsně prohráli, to na tom nic nemění. Hrají agresivně, tlačí se do branky, vynutí si hodně přesilovek,“ vypočítal přednosti soupeře Kalous. Schází mu Rýgl a s podvrtnutým kotníkem Holub.

V této sezoně se oba týmy utkaly v obou případech na plzeňském ledě. V září se tam radoval Liberec po vysoké výhře 6:1, v poslední říjnový den naopak vydřela výhru 3:2 Plzeň díky vítěznému gólu Martina Straky.

s využitím čtk