Hned po úvodním vhazování se Plzeň nastěhovala před Kváču, ale formace vedená Tomášem Mertlem libereckého brankáře Kváču nikterak nezaměstnala. Ani Liberec se nenechal zahanbit, ale Frodl rovněž zůstal bez práce. Vzápětí se už hosté radovali. Kracík našel u druhé tyčky dobře postaveného Matyáše Kantnera, který překonal Kváču.

Relativně blízko k vyrovnání byl Vlach, ovšem jeho nahození od modré čáry skončilo na břevně.  Následně hráli Tygři přesilovku. Nejprve sice Filippi trefil tyč, ale záhy už přesně mířil Tomáš Rachůnek. O několik sekund později Tygři otočili skóre, když Radan Lenc překvapil Frodla střelou z vrcholku kruhu.

Domácí nevyužili dlouhou čtyřminutovou početní výhodu a po jejím skončení neuspěl z dobré pozice ani autor úvodní liberecké branky Rachůnek. Liberec nejen že promarnil následnou dvojnásobnou přesilovku, ale Plzeň v oslabení ještě skórovala. Rosandič udělal chybu, kterou potrestal ránou do šibenice Petr Kodýtek.

Škodovka ožila a překlopila vývoj utkání na svou stranu. Suchý adresoval přihrávku na opačnou stranu brankoviště na Lukáše Kaňáka, který nikým neatakován poslal Západočechy do vedení. To ještě navýšil Milan Gulaš, jenž proměnil samostatný únik. V oslabení pak pláchl hostující defenzivě Zachar, ale pokusem na vyrážečku si na Frodlovi vylámal zuby.

Libereci nefungovaly početní převahy, brankář Frodl během nich moc těžké práce neměl. Naopak Kváča musel zlikvidovat nájezd Kantnera, čímž ještě udržel Bílé Tygry ve hře o body. Nicméně vzápětí přeci jen kapituloval. Gulaš předložil puk Jaroslavu Kracíkovi, který si počínal jako zkušený mazák a bekhendovou kličkou ošálil Kváču.

A to mohlo být pro Severočechy ještě mnohem hůř. Pour totiž trefil z mezikruží brankovou konstrukci. Nádhernou individuální akcí se posléze prezentoval Matyáš Kantner, který přebruslil všechny a vychutnal si i Kváču. Liberec byl zralý na ručník. Domácí se ještě jednou dostali ke slovu, když pláchl Tomáš Filippi a poslal kotouč za Frodlova záda. Liberec tak podlehl Plzni 3:6.

Tipsport extraliga – 23. kolo

Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň 3:6 (2:1, 0:3, 1:2)

Branky a asistence: 16. Rachůnek (Filippi, Pekař), 17. Lenc (Hanousek), 59. Filippi (Birner, Lenc) - 5. Kantner (Kracík, Vráblík), 30. Kodýtek (Suchý), 34. Kaňák (Suchý), 35. Gulaš (Stříteský, Suchý), 49. Kracík (Gulaš), 53. Kantner (Budík). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Hráno bez diváků.

Sestavy

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Pavelka) – Hanousek, Šmíd, Knot, Rosandič, Havlín, Derner – Lenc, Bulíř, Birner – Gríger, Filippi, Rachůnek – Zachar, Jelínek, Musil – Pekař, Hrabík, Vlach – Šír. Trenér: Augusta.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – Čerešňák, Kaňák, Stříteský, Kvasnička, Jiříček, Vráblík, Budík – Gulaš, Mertl, Suchý – Kantner, Kracík, Pour – Malát, Stach, Přikryl – Eberle, Kodýtek, Straka. Trenér: Čihák.