Sportovní manažer Robert Reichel tedy okamžitě napjal síly a sehnal dva zkušené obránce. Tím druhým a zároveň stále čerstvou posilou je litvínovský odchovanec Karel Pilař. S ním Severočeši stoupají tabulkou.

„Po roce mě opět začal bavit hokej,“ přiznal Pilař. „Samozřejmě, že nejsem jediná spása pro Litvínov, ale začíná se nám dařit, a to je pak na ledě cítit. Věřím, že máme na to porazit kohokoli.“

Třeba i vedoucí Vítkovice, kde se dnes Benzina představí? „Je tam velké hřiště, a to by nám mělo vyhovovat. Začíná se nám dařit a pokud budeme hrát zodpovědně, můžeme je porazit. Vítkovice jsou ale výborný tým, takže nám to rozhodně nedají zadarmo. Kéž by se nám dařilo alespoň stejně jako ve Zlíně. Rozhodně ale chceme pokračovat ve sbírání bodů,“ burcuje obránce, který by si přál, aby na něj klub uplatnil opci a on mohl zůstat do konce sezony.

„Čtyři dny po podpisu smlouvy přišly nějaké nabídky, ale já se v Litvínově cítím velmi dobře a chci tu zůstat. Netajím se tím, že bych chtěl ještě hrát v zahraničí, ale to se netýká této sezony.“

Ani Bílí Tygři nevkročili do sezony pravou „tlapou“, ovšem i oni se zvedají. A to s příchodem gólmana Marka Pince, který nastoupil do tří utkání a ve dvou vychytal čisté konto. Jak si dnes povede na ledě mistrovských Varů? „O ty nuly ani tak nejde. Teď záleží hlavně na bodech, protože se musíme dostat na vyšší příčky. Liberec má mužstvo, které má na víc,“ nechal se slyšet na klubovém webu Pinc. Severočeši už nemůžou spoléhat na góly útočníka Jana Hlaváče, který se vydal do Švédska.