Když v neděli 27. března 2005 prohráli Bílí Tygři na vlastním ledě čtvrtý semifinálový zápas s Pardubicemi 0:4, většina fanoušků asi tušila, že se jednalo o poslední ostré utkání ve Svijanské aréně. Jasně, Tygři se pak ještě do Svijanky vrátili, ale odehráli v ní pouze přípravné duely nebo exhibice.

Vedle Svijanské arény už totiž stála téměř hotová nová multifunkční aréna, která zpočátku nesla název sázkové kanceláře Tipsport. Sotva byl nový domov libereckých Tygrů postaven, už se v ní loučila se svou kariérou jedna legenda.

Filmaři si totiž město Liberec a novou arénu vybrali pro natáčení seriálu Poslední sezona, v níž postavu hokejisty Jana Krola ztvárnil herec Martin Dejdar. Na začátku seriálu sice pronesl, že po návratu z NHL končí hokejovou kariéru, ale nakonec ještě jeden ročník přidal v barvách týmu HC Olymp.

V sezoně 2005/2006 se do zbrusu nového stánku nastěhovali Bílí Tygři a hned v premiérovém ročníku z ní udělali nedobytnou tvrz, protože v základní části ani jednou doma neprohráli. Selhali až v tu nejméně vhodnou chvíli, v play-off.

Od konce října roku 2014 nese aréna nové jméno – Home Credit Aréna.

Hokejisté ale v Tipsport, resp. Home Credit aréně zaznamenali několik úspěchů: pětkrát ovládli základní část extraligy, jednou získali Masarykův pohár, dvakrát brali stříbro a jednou bronz. Úplně první bronzovou medaili vybojovali na ledě Svijanské arény.

Z velkých hokejových událostí, které se konaly v aréně, je nutno zmínit mistrovství světa juniorů z roku 2008, Euro Hockey Tour a také exhibiční utkání Bílých Tygrů s Bostonem Bruins.

„Mám rád obě arény. Svijanka má v sobě kus historie, protože se tam postoupilo do extraligy a měla své kouzlo. Vzhledem k tomu, že hokej jde neustále dopředu, tak jsme rádi, že máme multifunkční arénu. Všichni ji máme rádi, je tady výborná atmosféra. Zázemí je také výborné,“ řekl obránce Bílých Tygrů Ladislav Šmíd, který zažil zápasy jak ve Svijanské, tak v Home Credit Aréně.

Hokej ale není jediným sportem, který se v aréně usadil. Dříve zde hráli svá domácí utkání také basketbalisté BK Kondoři Liberec, občas soupeře přivítají na palubovce florbalisté FBC Liberec.

Na své si přijdou i příznivci bojových sportů a těsně po otevření se uskutečnily tenisové zápasy v rámci Fed Cupu a Davis Cupu.

Nedílnou součástí arény jsou koncerty. Nejčastější ale bývají koncerty na ledě, v nichž vystupují Bílí Tygři Liberec.