„Ale já už se v minulosti vážně nehrabu. To jen vy, novináře, se v takových věcech pitváte,“ uculoval se šťastný střelec Liberce.

Do extraligy naskočil v parádní formě. Po návratu z přípravného kempu New Yorku Rangers skóroval už počtvrté ve čtyřech zápasech. Díky jeho brance včera Liberec porazil nakonec pražského soka 5:2.

Sparta tenhle zápas ztratila v posledních čtyřech minutách, když růžek Pöpperleho branky vymetli ještě v závěru utkání Klimenta s Nedorostem. „Ale takový výsledek neodpovídá jeho průběhu. Soupeř míval v některých částech hry navrch,“ přiznal domácí kouč Dušan Gregor.

Liberec, zdá se, stoupá z nepovedeného startu soutěže konečně výš. „Snad jsme se už z té díry dostali,“ doufá Nedvěd. Zato sparťané výsledkově zůstává v útlumu nadále – prohráli už čtvrtý zápas v řadě. Vždyť i jeden z jejich koučů Marian Jelínek po včerejším duelu vykládal: „Kdybych věřil v nadpřirozené síly, už bych řekl, že nad námi teď visí. Prožíváme těžké období…“

Přitom už mohlo být opravdu lépe. Jenže Pražané si nechali dát druhý gól těsně před druhou přestávkou a v třetí třetině museli opět dotahovat. „To jsme se ještě dokázali zvednout a vyrovnat, ale pak dostali třetí gól a museli otevřít hru,“ viděl Jelínek.

Holešovický klub nadále klesá tabulkou. S 22 body už je na osmém místě. Liberec, který ještě nedávno prohrával jeden zápas za druhým se Pražanům přiblížil na tři body.

„Je potřeba vybojovat další, abychom byli tam, kde opravdu chceme být,“ burcuje Nedvěd, rodák z Liberce. „Tenhle tým na to určitě má.“
V pátek však zajíždí na horký led Pardubic. Sparta zase doma přivítá Plzeň. (jsj, cze)