Derniéra dvojčat, jak se celá akce jmenovala, se Vervě povedla na jedničku, důstojné loučení klubových legend vyšlo skvěle. Nevadil ani dlouhý předzápasový program, kdy si každý ze zúčastněných hráčů užíval svou chvilku slávy. 

Fanoušci na rozlučce Hübla a Lukeše
FOTO A VIDEO: Byli jste v Litvínově na Derniéře dvojčat? Najděte se na fotkách!

Největší ovace pochopitelně sklízeli Hübl s Lukešem, diváci ale šíleli nadšením, když Pavel Francouz objížděl kluziště s maketou Stanley Cupu nebo když jim z ledu mával kapitán mistrů z roku 2015 Michal Trávníček. 

Ondřej Vetchý na rozlučce hokejových dvojčat Hübla a Lukeše v Litvínově
Vetchý vzpomíná, jak pomáhal hokejistům s revolucí. „Myslel jsem, že mě zabijou"

Bok po boku si po dlouhé době zahráli Robert a Kristian Reichelové, na střídačce si pak sami vyžádali společné foto. K vidění byli i Šlégr, Ručinský, Kašpar, Kaše nebo herec Dejdar, jemuž zdatně sekundovalo při úvodním čestném buly tri z Okresního přeboru Vetchý, Noha, Novotný. 

Rozhovor s Pavlem Francouzem: 

Zdroj: Deník/František Bílek

Líbila se i vzpomínka pro fajnšmekry - Petr Krátký se v dresu Týmu Hvězd dvakrát po chybě brankáře znovu řítil sám na prázdnou klec, stejně jako tomu bylo na konci minulého století v utkání proti Vsetínu, za který chytal Roman Čechmánek. Tehdy trestuhodně minul ze tří metrů, tentokrát plánované Francouzovo zaváhání potrestal efektním gólem; při nájezdech ale svou minelu k potěše fanoušků s chutí zopakoval. 

Zaujala také kombinace rodiny Lukešů, kdy brankář Štěpán přihrál bráchovi Františkovi, který vysunul do sóla svého syna Fandu. Žák páté třídy se tváří v tvář čerstvému držiteli Stanley Cupu nemýlil, svůj oblíbený blafák zvládl parádně. 

Rozhovor s Františkem Lukešem: 

Zdroj: Deník/František Bílek

Většinu zápasu litvínovských mistrů proti Týmu hvězd se tleskalo, na jeho konci se potlesk proměnil v ryzí aplaus. Někteří fanoušci byli naměkko, za slzy se ale nikdo z nich nestyděl. 

Celá akce, kterou kromě klubového vedení pořádali litvínovští patrioti - srdcaři tvoříci v minulosti zlatou partu, měla charitativní podtext, výtěžek z ní šel na konto Jana Alinče, který právě na litvínovském zimáku utrpěl před třemi lety úraz, vinou něhož je připoután na invalidní vozík. 

Rozlučka Viktora Hübla a Františka Lukeše s hokejovým Litvínovem.
Hübl s Lukešem zamávali plnému zimáku. „Takovou rozlučku jsem nečekal!“