V létě odehrál Liberec šest klasických přípravných zápasů, z nichž dva vyhrál, jednou remizoval a třikrát prohrál. Průpravné období si zpestřil premiérovou účastí v Lize mistrů, kde se střetl s finským Kärpätem Oulu, německým Kölner Haie a slovenskými Košicemi. Ze základní skupiny Severočeši nepostoupili.

Do nové sezony Tipsport extraligy vstoupili Tygři dvěma porážkami s Kometou Brno a Slavií, načež porazili Hradec a Zlín. I v dalších utkáních se jevili hokejovému publiku v nevyrovnaných výkonech, kdy vítězství vystřídaly porážky. Po úspěchu v Baťově městě, kde vstřelili pět branek, v nejbližším duelu doma nedali Třinci ani gól.

Tygry nenakopla k vítězné sérii v extralize ani výhra v Lize mistrů nad Kölner Haie. Když na začátku října podlehli v závěrečném utkání základní skupiny Kärpätu Oulu, sezona v Lize mistrů pro ně skončila.

Liberec se tak mohl soustředit už pouze na bitvy v nejvyšší české soutěži. Stále však doplácel na nevyrovnanost výkonů a výsledků. Sice dokázal dvakrát za sebou vyhrát jako například v Litvínově a Mladé Boleslavi, jenže poté dva duely po sobě ztratil v Brně a doma s Plzní.

Nekonzistentnost nadále dokazovala radost v Pardubicích (výhra 5:2), kterou vzápětí pohřbila domácí porážka se Spartou (3:6). Záblesk naděje ohledně nastartování série zvládnutých střetnutí vyšel na přelomu listopadu a prosince, kdy Tygři přetlačili Mladou Boleslav, Kometu Brno a Hradec.

Pohoda však pod Ještědem dlouho nevydržela, z následujících čtyř partií vytěžil Liberec pouhý bod za porážku s Třincem po nájezdech. S příchodem nového roku se zdálo, že by se Severočeši přeci jen mohli vyhoupnout v tabulce směrem vzhůru.

Do poloviny ledna totiž slavili čtyři výhry a jen dva nezdary, které navíc přišly až v prodloužení. Jenomže veškeré snažení přišlo vniveč ve druhé půlce měsíce, kdy Tygři šestkrát v řadě vyšli bodově naprázdno. V tu chvíli bylo jasné, že je boj o záchranu, podobně jako v roce 2013, nemine.

Závěr základní části sice měl Liberec impozantní, ale špatné a nevyrovnané výsledky z dosavadního průběhu sezony už nezachránil. Ani šest vítězství z osmi mačů neposunulo Tygry do bojů o extraligový titul.

Marná sláva, Liberec obsadil po skončení dlouhodobé soutěže jedenácté místo a musel hájit svoji extraligovou příslušnost v play-out. Tam se utkal se Slavií, Olomoucí a Karlovými Vary. Tygrům se tato část ročníku nepovedla, z šesti klání vyhráli jen dvě, ale díky svému velkému náskoku na Olomouc a Slavii se v soutěži nakonec bez problémů zachránili.

V posledním zápase play-out zdolali Tygři před vlastními fanoušky Olomouc 5:3. Na úspěch si museli příznivci severočeského celku ještě rok počkat.

SOUPISKA BÍLÝCH TYGRŮ LIBEREC PRO SEZONU 2014/2015

Brankáři: Tomáš Fučík, Ján Lašák, Marek Schwarz, Vít Vaněček

Obránci: Lukáš Derner, Petr Gřegořek, Tomáš Havlín, David Kajínek, Petr Kolmann, Michal Plutnar, Jiří Říha, Radim Šimek, Martin Škoula, Petr Ulrych, Ondřej Vitásek, Tomáš Voráček, Jan Výtisk

Útočníci: Martin Bakoš, Jaroslav Balaštík, Tomáš Bulík, Michal Bulíř, Adam Dlouhý, Tomáš Filippi, Dominik Hrníčko, Koba Jass, Petr Jelínek, Vít Jonák, Jakub Kalfiřt, Petr Kica, Lukáš Krenželok, Dominik Lakatoš, Josef Mikyska, Matěj Psota, Branko Radivojevič, Tomáš Urban, Jakub Valský, Petr Vampola, Jan Víšek, Jaroslav Vlach