Po odehrání dlouhodobé fáze ale zasáhla vyšší moc v podobě pandemie koronaviru a ačkoliv vedení soutěže duely v play-off odložilo na pozdější termín, muselo nakonec zbytek sezony odpískat. Jak by si Tygři ve vyřazovacích bojích vedli, to už se nikdy nedozvíme.

Liberec odehrál v přípravě na nedávno předčasně skončenou sezonu čtyři zápasy, z nichž dvakrát vyhrál (nad Kouvolou a Chabarovskem) a dvakrát prohrál (se Soligorskem a Novokuzněckem).

Do Ligy mistrů Severočeši nevkročili dobře. Začali dvěma porážkami s Belfastem a Luleou. Poté sice doma přejeli Belfast, ale v odvetě s Luleou znovu nestačili a padli v prodloužení. O postup se měli utkat s Augsburgem.

Mezitím ale začal nový ročník Tipsport extraligy a Tygři do něj vlétli jako pravé hladové šelmy toužící po kořisti v podobě extraligových bodů. V prvních šesti duelech nepoznali přemožitele a už od samotného úvodu dali jasně celému extraligovému pelotonu vědět, kdo bude znovu patřit mezi favority.

Z této série výher se vymyká hlavně střetnutí se Spartou. Liberec prohrával po první třetině už 2:6, ale po famózním obratu nakonec bral dva body za vítězství 8:7 v prodloužení. Hattrickem se blýskl Michal Birner.

První extraligová porážka přišla až v sedmém kole na Kladně. V následujících dnech se Tygrům přestalo dařit. V Lize mistrů nakonec nepostoupili do dalších bojů přes Augsburg a v nejvyšší soutěži prohráli pětkrát v řadě. Tohle byla nejméně povedená pasáž v celé sezoně.

Na konci října se však Liberec zvedl a v dalších deseti kláních za sebou nezaváhal. Týmu pomohl i příchod brankáře Domininka Hrachoviny. Tygří rozlet pak zbrzdily Karlovy Vary, ale svěřenci trenéra Patrika Augusty se nenechali vykolejit a z devíti partií ztratili jedinou. Shodou okolností opět na Kladně.

Potom se Tygři prezentovali spíše nevyrovnanými výsledky, až dokázali třikrát za sebou vyhrát. Závěr základní části se jim moc nepovedl. Z posledních čtyř soubojů vyhrál Liberec jediný, a to v 52. kole v Karlových Varech 5:3. Předtím sehrál domácí utkání s Třincem (0:4).

Nikdo v té chvíli ještě netušil, že se jednalo o poslední zápasy sezony. Liberec vyhrál alespoň základní část a získal další Prezidentský pohár.