Na začátku týdne zahájili liberečtí hokejisté finální část letní přípravy na sezónu 2022/23, kterou odstartují 16. září v Hradci Králové. Na ledě se přitom proháněli všichni hráči „A“ týmu, včetně nejčerstvější posily Michaela Frolíka. „Cítil jsem se dobře. Na začátku je samozřejmě trochu těžší se do toho dostat, ale v průběhu tréninku se mi bruslilo lépe a lépe. Snad to tak bude pokračovat,“ svěřil se velezkušený forvard.

„Máme za sebou dovolenou a podle mě bylo na hráčích vidět, že mají chuť do hokeje. Nejdůležitější je, že je celé mužstvo zdravé,“ komentoval první trénink hlavní kouč Patrik Augusta. „Byl jsem na ledě asi po měsíci a nebylo to jednoduché. Vydal jsem ze sebe hodně energie, navíc si k tomu ještě musím zvykat na novou výstroj,“ popisoval svoje pocity brankář Petr Kváča.

„Poslední čtyři týdny jsem strávil jen na kolečkových bruslích, takže si musím zase zvyknout na ty lední. Kluci ale vypadali dobře, podle mě se první trénink povedl," přiznal Oscar Flynn.

Už v průběhu léta jezdili Tygři jednou týdně na led v Letňanech, v Home Credit Areně se ale letos sešli poprvé. A právě v jejich domácím prostředí je čekala i jedna novinka, konkrétně nové mantinely. „Plexiskla jsou vyšší a pocitově mi přišlo, že je hřiště užší, i když je pořád stejné. Více to teď připomíná arény v NHL. Hlavní je, že je to nyní pro hráče bezpečnější,“ dodával Kváča na setkání s novináři, které měli hráči na programu po tréninku.

„Postupně pro hráče do programu zařadíme i odpolední nácvik dovedností, také chceme zapracovat na některých taktických věcech. Naším úkolem je nyní nachystat mužstvo na 16. září,“ vysvětlil Augusta na závěr plány přípravy.

Zdroj: Jonáš Majtyka/hcbilitygri.cz