Skoro patnáct stovek diváku se dočkalo první branky až ve druhé třetině. Spíše sváteční střelec Filip Patzelt dostal touš od Filipa Kříže ideálně do svojí pozice na modrou čáru a vyslal na Jakuba Vondraše přesnou raketu - 0:1. 

Další liberecký úder přišel ve 49. minutě, když po pasu Jakuba Zajíčka ukázkově zamířil do pravého horního rohu domácí branky Filip Jansa - 0:2. Západočeši se ještě pokoušeli o závěrečný tlak při hře bez brankáře, jejich prázdné zařízení ale trefil Adam Měchura a série tak bude rozuzlena v sedmém utkání hraném v Liberci.

„Byl to z naší strany opět týmový výkon. Jsme rádi, že jsme srovnali sérii ze stavu 1:3. Rozhodl druhý gól, poté jsme to již zodpovědně odbránili. Série je nicméně velmi vyrovnaná, často se vyhrává na ledě soupeře. Nikdo není favorit, šance jsou nyní vyrovnané," pochvaloval si liberecký trenér Richard Lobo. 

„Utkání rozhodlo několik věcí. Již několikátý zápas se trápíme s tím, že si nepomůžeme v přesilovce. Navíc, když nedáme gól z tolika šancí, které si vytvoříme. Poté rozhodly naše chyby při bránění, kdy jsme hráče nedobruslili a soupeř toho využil. Šance jsou nyní padesát na padesát a nerozhodne nic jiného, než hlavy hráčů a jejich nastavení," má jasno plzeňský kouč Petr Vojan. 

Plzeň - Liberec 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 25. Patzelt (Kříž, Šedivý), 49. Jansa (Zajíček, Měchura), 59. Měchura. Rozhodčí: Ondráček, Pražák – Zíka, Rampír. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1440. Střely na branku: 37:22. Stav série: 3:3.

Liberec: Král (Vopravil) – Hampl, Kollert, Starý, Šedivý (A), Kovář, F. Patzelt – Leden, Nezbeda (C), F. Jansa, Pavlík, Kříž, Jiruš, Měchura (A), Cikhart, Jenčovský, Zajíček, Gajda.

Zdroj: hcbilitygri.cz.