V prvních minutách zápasu hrál Liberec přesilovku, ale svoji silnou zbraň nedokázal přetavit v úvodní gól. Na druhé straně pak zahrozil někdejší Tygr Lakatoš, Hrachovina však odolal. Následné obléhání vítkovické branky už skončilo gólem. Hudáček přihrál do kruhu stojícímu Birnerovi, jehož nabídku Svoboda vyrazil na volného Radana Lence, který neměl problém zakončit do prázdné klece.

Další obrovskou možnost měl z křídla najíždějící Birner, který trefil tyč. Po něm neuspěl ani dorážející Hudáček. Početní převahu měly k dispozici také Vítkovice, po střele Bukartse vypadl Hrachovinovi puk z výstroje, ale poblíž nestál nikdo z hostujících hráčů, aby volný kotouč dorazil za čáru.

Zkraje druhé části měli hosté opět výhodu o jednoho muže na ledě navíc, ovšem Hrachovinu výrazněji neohrozili. Ve 28. minutě se do samostatného úniku dostal Zachar, ale s bekhendovým pokusem nepochodil. Vzápětí Jelínek nastřelil z ostrého úhlu brankovou konstrukci.

Tygři v dalších pasážích hry uzamkli svého soupeře v jeho obranné třetině, leč žádnou ze svých šancí nedokázali proměnit. Liberci v tomto utkání nešly přesilové hry, a tak málem udeřilo na opačné straně. První útočná forma Vítkovic se sice natlačila až do brankoviště, Hrachovina ale uhájil čisté konto.

Minutu před koncem prostředního dějství zatáhl touš do útočného pásma Hruška, jehož úmysl vyrazil Hrachovina k nikým nekrytému Janu Schleissovu, jemuž zbývalo jen trefit odkrytou část brány. V čase 43:48 fauloval Havlín unikajícího Schleisse, ale nařízené trestné střílení Bukarts neproměnil.

Ačkoliv se domácí snažili, tak ani šestou početní převahu nezužitkovali. Urputná vítkovická defenziva udržela liberecké střelce na uzdě. Střetnutí nakonec dospělo až do prodloužení. V něm pláchl všem Zachar, jehož nájezd Dolejš zneškodnil.

O vítězi této partie tak nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Rozhodující nájezd proměnil už ve druhé sérii Jan Schleiss. Vítkovice si tak z Liberce odvezly dva body.

Tipsport extraliga – 42. kolo

Bílí Tygři Liberec – HC Vítkovice Ridera 1:2 po samostatných nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)

Branky a asistence: 9. Lenc (Birner, Hudáček) – 39. Schleiss (Hruška), rozhodující nájezd Schleiss. Rozhodčí: Svoboda, Bejček – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 6 956.

Sestavy

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Schwarz) – Knot, Šmíd, Hanousek, Derner, Graborenko, Kunst, Havlín – Lenc, Hudáček, Birner – Zachar, Marosz, Musil – Ordoš, Jelínek, Krenželok – Valský, Špaček, Rychlovský. Trenér: Augusta.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Svoboda) – Gregorc, Rosandič, Kovář, Štencel, Černý, Výtisk, Kvasnička – Lakatoš, Hruška, Bukarts – Schleiss, Veselý, Indrák – Mallet, Roman, Dej – Kubalík, Werbik, Dočekal. Trenér: Trličík.