Už dnes odpoledne Tygři odcestují do země tisíce jezer, kde se střetnou s renomovanými celky finské nejvyšší soutěže TPS Turku a Tapparou Tampere. Liberecký tým nejprve zamíří do Turku, kde se v pátek 17. srpna od 18.30 utká v tamní HK-areně s domácím TPS. V sobotu 18. srpna pak Bílé Tygry čeká přesun do 160 kilometrů vzdáleného Tampere. Utkání s Tapparou je na programu rovněž od 18.30.

Po úterním vítězství nad Fribourgem bude Liberec ve Finsku hájit vedoucí pozici ve skupině, ovšem bez kapitána Petra Nedvěda, který dal po konzultaci s trenérem přednost tréninku.

S týmem neodcestují ani obránci Štich s Ulrychem a útočník Bortňák. Celkem bude mít trenér Jelínek k dispozici 25 hráčů. 2 brankaře, 8 obránců a 15 útočníků.

Brankáři: Pinc, Vošvrda.

Obránci: Čakajík, Výtisk, Jánošík, Moravec, Derner, Cebák, Holub, Havíř.

Útočníci: Víšek, Kudrna, Bárta, Špaček, Dušek, R. Vlach, Kica, Krejčík, Vantuch, Galamboš, Urban, Bulíř, Filippi, J. Vlach, Jonák.

Po zápase s Fribourgem se o své dojmy z duelu podělil s čtenáři klubového webu zadák Jan Výtisk.

Pro Tygry byl tento zápas prvním ostřejším duelem.

Letos za sebou zatím měli jen přípravný duel s pražským Lvem a poté dva tréninkové zápasy s Mladou Boleslaví a Benátkami nad Jizerou. A že zápasy European Trophy nejsou pouhou přípravou, se ukázalo velmi záhy.

„Úterní zápas byl rozhodně něco jiného než ty, co jsme dosud odehráli," potvrdil řízný bek. „Čekali jsme, že nás tento soupeř pořádně prověří, což se skutečně stalo a jsme opravdu rádi, že jsme zápas zvládli."

Nešlo ale jen o tempo utkání, k vidění bylo několik velmi tvrdých soubojů a výjimkou nebyly ani strkanice po odpískání. Ostatně stačí letmý pohled do statistik a kolonky vyloučení, kde oba celky zaplnily osm kolonek.

„Podle mě tyhle zápasy už budou stejné jako normální ligové. Jde o hodně, o prestiž i o body. Takže oba celky k tomu přistupují stylem „jde o všechno". Asi se ani do budoucna nedá čekat, že by zápasy v rámci Evropské ligy byly v rukavičkách. Většina týmů, co ji hraje, vyznává tvrdší hokej, ale pro nás to je jedině dobře."

Liberec nyní míří do Finska, kde odehraje dva zápasy s tamními celky. A úterní zápas ukázal, že je na čem stavět, zároveň ale i co zlepšovat. „Určitě byly ve hře chyby a stejně tak tam byly dobré věci, které chceme v sezoně předvádět. Takže teď si k tomu budeme muset sednout a rozebrat si to."

A co v zemi tisíce jezer od zápasů čekat? Tvrdost, ale hlavně spoustu bruslení. Jelikož výsadou finského hokeje je právě neúnavné bruslení a z toho vyplývající vysoké tempo. Přesně to také Jan Výtisk od zápasů očekává.

„Rozhodně od těch zápasů očekávám velkou porci soubojů a možná ještě tvrdšího rázu než to bylo proti Švýcarům. A hlavně hodně bruslení, tempo bude rozhodně o dost rychlejší a uvidíme, jak se s tím popereme," zakončil.

Trenér Marian Jelínek mohl být se svou premiérou u Tygrů v soutěžním zápase spokojen: „Na to, že jde o začátek sezony, se hrálo s Fribourgem ve velmi svižném tempu. Vítězství těší, i když jde jen o základní stavební kamínek. Hráči ukázali a snad i pochopili některé věci, které chci, aby ve hře byly."