Patnáct minut se na libereckém ledě v podstatě nic nedělo, až poté začala čtvrteční předehrávka 43. kola hokejové extraligy mezi domácími Bílými Tygry a Plzní nabírat grády.

Konečně přišel povedený průnik, a na začátku 16. minuty Dušek přistrčil do jízdy Nedvědovi, který křižnou ranou na Horčičkovo rameno otevřel skóre - 1:0. Radost Tygrů netrvala dlouho, konkrétně minutu a 37 vteřin. Johnson nalezl zpoza liberecké branky skvělou přihrávkou do mezikruží neobsazeného Heřmana, pro něhož nebyl problém pokořit překvapeného Vošvrdu - 1:1. Domácí mocně protestovali, protože předtím se puk otřel o ochrannou síť za brankou a hra měla být přerušena.

Až ve 20. minutě přišlo první vyloučení v zápase, ovšem rozhodčí si tím opět popudili hlediště. Za faul při útočném napadání vyloučili libereckého Klimentu. V oslabení ujel domácí kapitán Nedvěd a 17 vteřin před koncem třetiny nedal tutovku.

V druhé části se hra přiostřila a trestná lavice se zahřívala často. V 29. po vyloučení plzeňského Modrého neproměnil po přihrávce Podkonického velkou šanci Bartovič, Horčička zasáhl spolehlivě. Ve 38. byl po potyčce před Vošvrdou vyloučen domácí bek Hunkes, který nasadil „kravatu“ dotírajícímu Dudovi. Radek Duda se stal poté terčem nenávisti libereckého publika, arénou zněl pokřik „Duda ven!“ Tento hráč je v Liberci tradičně v nemilosti po několik let starém incidentu s Čakajíkem v liberecké kabině ještě ve staré hale.

A co víc, aby byli domácí fanoušci ještě naštvanější, přišel v přesilovce Západočechů gól na 1:2. Pohlednou kombinaci zahájil na modré čáře Hanzlík, kotouč z jeho hole převzal volný Duda, přihrávkou na pravý kruh nalezl volného Vlasáka a ten zakončil pod horní tyč. V úvodu třetího dějství Liberec usiloval o vyrovnání, častěji držel puk na svých holích. Hosté však bránili pozorně. V 54. vyraženou střelu Bartoviče napálil Nedvěd jen do boční sítě, polovina hlediště už už viděla gól…

Padesát vteřin před koncem šel Vošvrda na střídačku, ve hře bez brankáře si Liberec vytvořil tlak, ale potom se dostal k puku Lammers a dovezl do prázdné klece rozhodnutí – 1:3. Několik desítek plzeňských fanoušků propuklo v radostné orgie, zatímco pár libereckých primitivů zasypalo plzeňskou střídačku sprškou předmětů.

Bílí Tygři Liberec – HC Plzeň 1929 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Nedvěd (Dušek, Kudrna) - 17. M. Heřman (Johnson), 39. Vlasák (Duda, Jiří Hanzlík), 60. Lammers. Rozhodčí: Fraňo, Šír - Bádal, Vengřín. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 5831.

Liberec: Vošvrda - Hunkes, Čakajík, Moravec, Holub, Derner, Trončinský, Pavlů - Bartovič, Podkonický, M. Hořava - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, Víšek - Ondřej, Vantuch, Špaček - od 48. navíc Urban. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Plzeň: Horčička - Benák, Jiří Hanzlík, Jeřábek, Modrý, Dresler, Frolo, St. Pierre - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Dvořák - Lammers, M. Heřman, Johnson - Plášek, Haman, T. Rachůnek. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.