HC Verva Litvínov

Litvínovu se v letošní sezoně vůbec nedaří.  Momentálně se hokejisté zpod Krušných hor nachází na předposledním třináctém místě, přičemž dosud nasbírali 46 bodů. Na poslední Pardubice přitom mají pouze jednobodový náskok.

V průběhu ročníku tak došlo v Litvínově k několika změnám. Odstoupil trenér Jiří Šlégr, kterého nahradil Vladimír Kýhos. Kádr opustili například Juraj Mikúš, Lukáš Kašpar nebo Karel Kubát. Mužstvo naopak posílili Michal Moravčík, Tomáš Pospíšil nebo Akim Aliu, který se nedávno postaral o vypuknutí aféry, kdy měl mít tehdejší trenér Calgary Flames Bill Peters rasistické poznámky na jeho adresu.

Volejbalistky Liberce se radují ze zisku bronzových medailí.
Volejbalistky Liberce získaly bronz v Českém poháru

Chemikům se zatím nepodařilo uhrát sérii vítězných zápasů. Maximem jsou zatím dvě vítězná utkání za sebou. Zato však ve dvou případech prohráli pětkrát v řadě a jednou dokonce sedm duelů najednou.

Svěřenci trenéra Vladimíra Kýhose by potřebovali zapracovat především na defenzivě, neboť inkasovali už 143 branek a mají tak třetí nejhorší obranu v celé lize.

Nejproduktivnějším hráčem Litvínova je Jakub Petružálek, který vstřelil osm gólů a k nim přidal třiadvacet asistencí. Zdatně mu sekunduje Richard Jarůšek, který je nejlepším střelcem týmu.

Florbalisté Liberce přetlačili Královské Vinohrady v prodloužení.
Každý chvilku tahal pilku, Liberec srazil Vinohrady v prodloužení

V brankovišti se pravidelně střídají Jaroslav Janus a David Honzík, kteří mají podobné statistiky.

Bílí Tygři Liberec

Příjemnější starosti řeší liberečtí Bílí Tygři. Parta trenéra Patrika Augusty sice před reprezentační přestávkou dvakrát za sebou prohrála, ale stále se drží na vedoucí pozici se ziskem 85 bodů. Na druhou Spartu mají k dobru šest bodů.

Tygři jsou zároveň nejlepším mančaftem na domácím kluzišti, kde z 22 zápasů prohráli jen třikrát v základní hrací době. Rovněž na hřištích soupeřů patří k tomu nejlepšímu, co Tipsport extraliga nabízí.

Ruprechtice (ve žlutých dresech) porazily v přípravném utkání soupeře ze Stráže nad Nisou 4:2.
Umělé trávníky na Liberecku už pocítily kopačky fotbalistů v přípravě

V ofenzivní a defenzivní činnosti se také řadí ke špičce celé soutěže. Liberec tak má dobře našlápnuto k zisku dalšího Prezidentského poháru pro vítěze základní části.

Co se nepovedlo Litvínovu, podařilo se Liberci. Ten na začátku sezony vyhrál šestkrát za sebou a poté ještě zaznamenal sérii, během které bodoval v šestnácti duelech v řadě. I díky tomuto fenomenálnímu počinu se Tygři vyhřívají na čele tabulky.

Nejproduktivnějším Tygrem je Libor Hudáček (25+24), jemuž na záda dýchá Michal Birner (14+34). Hudáček je i nejlepším střelcem.

Liberecké florbalistky se hecují před zápasem.
Čekání na první body se protahuje, Crazy girls prohrály s Chodovem

Vládcem mezi extraligovými brankáři je nadále Dominik Hrachovina, který má průměr obdržených branek na zápas 1,71 a úspěšnost zákroků pak 93,49 %. Zajímavostí je, že mezi všemi gólmany má i nejvyšší počet trestných minut (24).