Do tygřího výběžku dorazí Třinec, který v dosud posledním kole překvapivě nestačil na Pardubice. Liberec prohrál pro změnu v Plzni.

Duel Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec startuje v úterý 3. března od 17.30 hodin.

Třinečtí hokejisté v současné chvíli usilují o to, aby začínali čtvrtfinále play-off na domácím kluzišti. Situaci si trochu zkomplikovali porážkou s Pardubicemi 2:3, ale osud stále mají ve vlastních rukách. Před tímto nezdarem vyhráli tři utkání v řadě, když porazili Karlovy Vary, Zlín a Olomouc.

V extraligové tabulce patří Ocelářům pátá pozice se ziskem 87 bodů.

Slezané se mohou spolehnout především na obrannou činnost, která patří k nejlepším v celé soutěži. Třinec totiž inkasoval 125 branek, což je spolu s Olomoucí třetí nejlepší výsledek.

Bílí Tygři budou mít před sebou opravdu těžkého soupeře, protože svěřenci trenéra Václava Varadi jsou v tabulce venkovních zápasů na druhém místě. Paradoxně hned za Libercem.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je Matěj Stránský, který zaznamenal 21 gólů a k nim přidal 19 asistencí. Zároveň je i nejlepším střelcem.

V třineckém brankovišti operují Petr Kváča a Jakub Štěpánek. O něco více prostoru dostává Kváča, který nastoupil do 30 duelů a statisticky patří mezi nejlepší brankáře ligy.

V průměru pustí 2,22 gólu na zápas a pochytá 92,07 % všech střel. Otázku brankářů mají v Třinci vyřešenou.

Přelom února a března Tygrům nevyšel podle představ. Nejprve sice zdolali Pardubice i Plzeň, avšak z Brna a z Plzně nepřivezli ani jeden bod. Teď navíc proti nim bude stát jeden z nejlepších mančaftů na kluzištích soupeřů.

Liberec sice má své jisté, o prvenství v základní části ho už nikdo nemůže připravit, ale koncovku před začátkem play-off si družina kouče Patrika Augusty určitě představovala jinak.

Kdyby Liberečtí získali v Brně a Plzni nějaké body, přehoupli by se přes sto získaných bodů. Nyní jich mají 99 a načít druhou stovku mohou právě proti Třinci.

Tygři se mohou pyšnit nejlepším útokem v Tipsport extralize (174 vstřelených branek) a druhou nejlepší obranou (124 inkasových gólů). Navíc jsou nejlepším týmem na domácím i venkovním stadionu. Do play-off tak půjdou v roli největšího favorita na titul.

Daří se nejen týmu, ale i individualitám. Michal Birner (61 bodů) a Libor Hudáček (60 bodů) patří mezi nejproduktivnější hráče extraligy. Hudáček se řadí i mezi nejlepší střelce.

V Plzni sice dostal přednost gólman Marek Schwarz, ale brankářským statistikám nadále vládne Dominik Hrachovina.

Je možné, že proti Třinci a posléze i v Karlových Varech opět začne v brance Schwarz, aby si mohl Hrachovina před důležitými bitvami v play-off odpočinout.

Souboj dvou posledních finalistů určitě bude mít grády, Liberec má Třinci co vracet.