Devětatřicetiletý Nedvěd nasbíral v 45 zápasech 55 bodů za čtrnáct tref a 41 asistencí, Vaic si v sezoně 2005/06 připsal 52 bodů za dvacet branek a 32 přihrávek.

„Je příjemné se takhle zapsat do klubové historie, ale rozhodně to pro mě nebyla priorita. Několik zápasů jsem absentoval, takže to nebylo takové, že bych za každou cenu honil bod za bodem, abych ho překonal,“ řekl Nedvěd. „Navíc už jsem ve věku, kdy pro mě individuální výkony nejsou tak důležité jako dřív. Chtěl jsem hlavně zápas vyhrát, abychom základní část zakončili výhrou. To byl hlavní cíl,“ popsal své pocity kapitán Tygrů.

Do Liberce přišel v roce 2008 po ročním působení ve Spartě, kam zamířil z NHL. Tam nasbíral za Vancouver, St. Louis, New York Rangers, Pittsburgh, Edmonton, Phoenix a Philadelphii v 982 zápasech 717 bodů a je v současné době na pátém místě.

Liberec dovedl k druhému místu po základní části a ten bude čekat na soupeře, který vzejde z předkola. „Pro nás je hlavní, abychom se na play-off pořádně připravili. Soupeře jsme si nechtěli vybírat. Navíc teď to už na nás nezáleží. Nějaké kalkulace by se nemusely vyplatit. Samozřejmě po odečtu vypadá nejsilnější z té čtveřice Plzeň, ale na to my nekoukáme. Výhra nad Budějovicemi nám vrátila sebevědomí a celá kabina se těší na play-off,“ dodal Nedvěd.

(hej)