BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 3:5

Nebýt vyloučení a následných přesilovek, skončil by zápas mezi Mladou Boleslaví a Libercem nerozhodně 2:2. Domácí by vlastně vyhráli 2:1, neboť by nepadl technický gól v poslední minutě, kdy se snažil Boris Žabka hozenou holí odvrátit jistý gól do prázdné.

Ale v hokeji se samozřejmě trestají zákroky vyloučením a na to Boleslav dojela. „Rozdíl mezi našimi a libereckými přesilovkami? Oni dali góly!“ pravil kanadský bek v boleslavských službách Darrel Hay.

Ten také po velmi slabé první dvacetiminutovce ze strany domácích zavelel gólem k obratu. „Puk ke mě propadl a tak jsem zavřel oči a doufal, že se trefím,“ popisoval Kanaďan svou první branku v české nejvyšší soutěži. Dokonce si schoval puk. „Já je nijak zvlášť nesbírám, ale David Vrbata mi ho přivezl, tak jsem si ho nechal.“

Za domácí se trefila i druhá zámořská akvizice – Duncan Milroy snižoval ve třetí třetině na 2:3. Hvězdou zápasu se stal ale liberecký „Kanaďan“. Petr Nedvěd totiž režíroval hru Tygrů a v zápase si připsal čtyři asistence. Z toho tři přesilovkové.

Boleslav dokázala šest minut před koncem smazat dvoubrankové manko, když spanilou jízdu útočným pásmem s cílovým místem v Pincově brance předvedl Boris Žabka, ale Liberec ještě dokázal odpovědět a strhnout výhru na svou stranu.

A bylo to samozřejmě v přesilové hře. „Esa Lehikoinen zachytil tu střelu, ale puk propadl do strany a já už jsem neměl šanci zasáhnout,“ litoval domácí gólman Schwarz.

Filip Pešán, asistent trenéra Liberce: Byl to velmi bojovný zápas, což jsme očekávali. Podařili se nám vstupy do třetin. Zapotili jsme se po vyrovnání Boleslavi, ale v přesilovce jsme strhli výhru na naší stranu. V závěru to Boleslav riskla vabank, ale naštěstí jsme to zvládli dotáhnout do vítězného konce.

Leo Gudas, asistent trenéra Mladé Boleslavi: Hlavně v první třetině jsme nehráli dobře. Bohužel jsme soupeře pustili do dvoubrankového vedení, což se těžko dohání. Někteří hráči si trochu dělali na hřišti co chtěli, tak jsme jim o přestávce domluvili. Bohužel celým zápasem se táhly vynikající přesilovky Liberce. Kdybychom měli trochu štěstí mohl z toho být, ale bohužel.

Branky a nahrávky: 36. Hay (Matějovský), 45. Milroy (Žabka, Divíšek), 53. Žabka (Divíšek) – 12. Hořava (Čakajík, Nedvěd), 17. Moravec (Dušek, Nedvěd), 41. Čakajík (Nedvěd, Kudrna), 56, Kudrna (Nedvěd, Hunkes), 60. tech. gól

Rozhodčí: Fraňo, Smitka – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7 navíc Macháček (MB) 10 minut OT. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 3620.

Boleslav: Schwarz – Jindra, Lehikoinen, Hay, Marušák, Macháček, Duben, Žabka – Boháč, Divíšek, Vrbata – Pabiška, Macho, Loskot – Matějovský, Gajovský, Bahenský – Handlovský, Nouza, Milroy – Loskot – Kupec. Trenéři: Tlačil a Gudas.

Liberec: Pinc – Čakajík, Hunkes, Moravec, Trončinský, Derner, Holub, Výtisk, Rýgl – Kudrna, Nedvěd, Dušek – Vak, Hořava, Podkonický – Klimenta, Plodek, Víšek – Bárta, Špaček, Ondřej. Trenéři: Kalous a Pešán.