Trenér Liberce Patrik Augusta nezařadil do sestavy trio Petr Jelínek, Marek Zachar a Adam Musil. Do branky se poprvé postavil Jaroslav Pavelka, který si svoji obnovenou premiéru představoval poněkud jinak.

Jako první musel být v permanenci Pavelka, před kterého se procpal Zohorna, jehož přihrávku Hrbas nezužitkoval. Další akce už Boleslavi vyšla. Jääskeläinenův pokus vyrazil Pavelka k Brandonu Aldersonovi, který před prázdnou kasou nemohl minout. Vzápětí šli domácí do dvougólového vedení. Brandon Alderson se dostal za libereckou obranu a přesnou střelou mezi betony překonal Pavelku.

Pro Liberec mohlo být ještě hůř. Zohorna obral o kotouč Hanouska a Pavelka měl co dělat, aby svůj tým ochránil před další pohromou. Poté, co Bílí Tygři nevyužili přesilovou hru, udeřili Bruslaři. V situaci dvou na jednoho zvolil Pavel Kousal střelu na vzdálenější tyč a Pavelka lovil puk ze své sítě potřetí. Za hosty kontrolovali Lenc s Filippim, ovšem mladoboleslavské konto zůstalo nezatíženo.

Zkraje druhé třetiny měl velkou šanci Filippi, který trefil jen boční síť. Blízko ke gólu byl také Bulíř, který ale ze vzduchu puk do Krošeljovy svatyně neusměrnil. Vzápětí se už Tygři radovali. Birner narýsoval krásný pas na Ronalda Knota, který ukrojil jeden díl z boleslavského náskoku.

Početní převahu si zahráli rovněž hostitelé. Fillman se napřáhl z kruhu a jeho bombu tečoval za Pavelkova záda Radim Zohorna. Tygři přeci jen inkasovali pověstné bůro. Mitchell Fillman vystřelil od modré čáry a Pavelka spatřil touš až v síti.

Hned v úvodu třetí třetiny chyboval Pavelka při rozehrávce, o kotouč jej připravil Zohorna a po jeho nabídce měl David Cienciala před sebou odkrytou klec. Záhy se Cienciala znovu ocitl před libereckou brankou, tentokrát si Pavelka počínal dobře. Na následný nájezd Jakuba Strnada už nestačil a sedmý gól byl na světě.

Liberecký zmar pokračoval. Brandon Alderson střelou z úhlu zkompletoval hattrick a Boleslav vedla už 8:1. Liberec se dostal ke slovu v 54. minutě, kdy sám před Krošeljem uspěl Tomáš Hanousek. Víc se toho už nestalo, a tak si Mladá Boleslav připsala vysokou výhru 8:2.

Generali Česká Cup – skupina B

BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 8:2 (3:0, 2:1, 3:1)

Branky a asistence: 4. Alderson (Jääskeläinen, Zbořil), 5. Alderson (Zbořil, Klikorka), 15. Kousal (Najman, Strnad), 29. Zohorna (Fillman, Bernad), 36. Fillman (Bernad), 41. Cienciala (Zohorna), 48. Strnad (Kousal, Klikorka), 49. Alderson (Jääskeläinen) – 27. Knot (Birner, Šmíd), 54. Hanousek (Rosandič). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 353.

Sestavy

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Růžička) – Hrbas, Klikorka, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman – Cienciala, Zohorna, Šťastný – Strnad, Najman, Kousal – Alderson, Zbořil, Jääskeläinen – Lunter, Bičevskis, Stránský. Trenér: Rulík.

Bílí Tygři Liberec: Pavelka (Kváča) – Šmíd, Knot, Rosandič, Hanousek, Kunst, Štibinger – Birner, Filippi, Bulíř – Rachůnek, Gríger, Lenc – Vlach, Šír, Rychlovský. Trenér: Augusta.