Domácí Bílí Tygři hrají ve velké pohodě a z posledních sedmi zápasů klopýtli jen na ledě Plzně. Během této povedené série uspěli i v pátek v Třinci po výhře 4:3. „Určitě nám to budou chtít vrátit,“ očekává zvýšenou motivaci soupeře asistent trenéra Filip Pešán.

„Už ten zápas v Třinci ale mohl skončit obráceně. Třinec každopádně dokázal svoji kvalitu poslední výhrou v Brně a i když ty výsledky zatím nejsou tak skvělé jako minulou sezonu, je to pořád hrozně silný tým, který podle mého názoru prožije další velmi úspěšnou sezonu. My jsme v neděli odehráli opravdu výborné utkání s Pardubicemi, chceme na to navázat,“ doplnil Pešán. Na marodce jsou Štich, Moravec a Víšek.

Třinec se Bílým Tygrům pokusí odvést čtyři dny starou porážku z Werk Arény. Mezitím si Oceláři stihli zvednout sebevědomí výhrou v Brně, o které rozhodli čtyři sekundy před koncem. „Takový výsledek vždycky povzbudí, ale Liberec máme ještě v čerstvé paměti, víme, že jsme se proti němu těžce prosazovali. Soupeř u nás prokázal svoje kvality, ale bylo to hlavně o neproměňování šancí z naší strany a v tom se musíme zlepšit,“ řekl trenér Břetislav Kopřiva.

Hosté se dnes musejí obejít bez Varadi, Semana, Chovana a Gřegořka.