Petr Jelínek „načne“ druhou desítku libereckých extraligových kapitánů. Jako jedenáctý v pořadí naváže na osobnosti libereckého hokeje, ať už se jedná o Aleše Válu, který v roce 2002 dovedl Bílé Tygry k extraligovému postupu, Stanislava Procházku, který jako první liberecký kapitán zvedl prezidentský pohár pro vítěze základní části extraligy, nejdéle sloužícího libereckého kapitána Petra Nedvěda a jeho klubový rekord v produktivitě a samozřejmě na Jana Výtiska a Branka Radivojeviče, kteří v nedávných letech dovedli Bílé Tygry k mistrovskému a vicemistrovskému titulu.

Liberečtí Tygři. Ilustrační foto.
Bílí tygři vstoupili do přípravy omlazení, v nových dresech a hlavně vítězně

„Petr Jelínek se výrazně podílel na našich úspěších z posledních let. Na zisku titulu, extraligového stříbra a na postupu do semifinále Ligy mistrů. Dlouhodobě je lídrem naší kabiny, přestože dosud nenosil kapitánské céčko. Vloni navíc podepsal víceletou smlouvu. Nastala tak vhodná doba jmenovat ho kapitánem týmu, s čímž se pojí také větší mediální tlak a zodpovědnost. Svým charakterem je Petr ideálním vzorem pro ostatní spoluhráče a lídrem našeho týmu,“ řekl sportovní manažer Filip Pešán.

Bílí Tygři odstartovali 7. května prvním tréninkem v posilovně letní přípravu na sezonu 2018/19.
Liberec zahájil suchou přípravu. Na první trénink dorazily všechny posily

Pro Petra Jelínka bude role kapitána zcela nová zkušenost. Doposud působil jen v roli asistenta, když „Áčko“ na dresu oblékal v předchozích dvou sezónách právě v dresu Tygrů.„Je pro mě ctí vést naši skvělou partu. Pomalu si na novou funkci zvykám, ale myslím, že to pro mě nebude výrazná změna. Kapitán by měl být především takovou osou mezi trenérem a týmem. Není to ani tak o nějakém povídání před kabinou, jako spíš o tom podpořit spoluhráče na ledě. Věřím, že novou roli zvládnu a naplním s tím související očekávání,“ okomentoval své jmenování Jelínek.