„Měli jsme spoustu šancí, i já trefil tyč, měli jsme přesilovku 5 na 3. Horší jsme nebyli," řekl zklamaný liberecký útočník Michal Bulíř s tím, že zápas se musel divákům líbit.

MÍSTO LEDU ZAVÁŘKA

„V aréně bylo teplo, led nebyl kvalitní, taková zavářka. Liberec hrál dobře, jednalo se o těžký zápas," uvedl sparťanský brankář Tomáš Pöpperle, jenž si připsal 31 zákroků.

Liberec domácí premiéru nové sezony výsledkově nezvládl. Herně ano.

„Tým je oproti mistrovské sezoně trošku jiný, ale filozofie klubu zůstala stejná. Chceme opět hrát atraktivní hokej. Odcházející opory v čele s útočníky Řepíkem a Birnerem nám budou chybět, ale noví hráči je budou muset zastoupit," prohlásil liberecký trenér Filip Pešán a sestavu nechal stejnou jako při nedělní výhře 5:1 v Karlových Varech.

Tygři začali jako hladové šelmy, pomohla jim k tomu hned v úvodu přesilová hra po faulu na forvarda Radivojeviče. Po minutovém tlaku a parádní kombinaci Svačiny a právě Radivojeviče přišla v čase 4:45 první branka, pohotovou střelou se o ní postaral útočník Bulíř – 1:0.

Zatímco liberecká trefa vyplynula z trvalého tlaku a úsilí, vyrovnání sparťanské party přišlo v čase 6:16 jako blesk z čistého nebe. Postaral se o ní střelou do horního růžku bek Čajkovský – 1:1. „V první třetině jsme měli výborný pohyb, který nám pomohl i k prvnímu gólu," uvedl jeho autor Bulíř.

ROZHODLA DRUHÁ TŘETINA

Druhá perioda přinesla víc příležitostí a dva góly „živější" Sparty. Do vedení ji rychle dostal po asistenci Pecha agilní Kumstát, třetí trefu přidal v 39. minutě Klimek. „Po vhazování jsem to dobře trefil bekhendem. Druhou třetinu jsme lépe bruslili," uvedl sparťanský střelec Lukáš Klimek.

Mezi oběma brankami úřadoval domácí gólman Lašák. Ten se v polovině zápasu vytáhl při nájezdu dvou borců Sparty – Černocha při zakončení vychytal. A podobně si vedl rovněž o chvilku později v oslabení při střele Růžičky.

V závěrečné třetině převzal otěže Liberec. Tygry nastartovala dlouhá přesilovka pět na tři. Pak se několikrát zaskvěl sparťanský brankář Pöpperle, ale v 48. minutě po kombinaci Bulíře, Radivojeviče a střele Jánošíka už inkasoval na 2:3.

Více než pět tisíc fanoušků bavila především zbrusu nově složená první formace Svačina, Bulíř, Radivojevič, ale vyrovnat nestihla.