„Nejdřív se mi to psát nechtělo, zvlášť na Instagram, ale po pár dnech přemýšlení jsem si řekl, že by se to stejně zjistilo a pravda by vyjela na povrch,“ začal Buchtela svůj příspěvek na sociální síti. „Důvodem, proč teď netrénuji, nejsem aktivní na sociálních sítích a nevycházím z domu, a když už, tak jen na vozíku, je rakovina,“ objasnil.

„Lékaři mi diagnostikovali zhoubný nádor na srdci,“ doplnil. Jakmile tato zpráva spatřila světlo světa, strhla se obrovská vlna solidarity.
Pomoci Ondrovi může každý, a to buď prostřednictvím aukcí, nebo přispěním na transparentní účet (123-0762430277/0100).

K pomoci se přidali například šéftrenér Českého hokeje Filip Pešán, kladenský útočník Nicolas Hlava, talent Bostonu Jakub Lauko, naděje Philadelphie David Kaše nebo spoluhráč z Benátek Jiří Průžek, který sám bojoval s rakovinou, když mu lékaři objevili nádor na varleti.

Současná situace nenechala klidným ani slovenského obránce Juraje Valacha, který na účet poslal 25 tisíc korun. Přispěl také Nadační fond Ivana Hlinky.
V neposlední řadě podali pomocnou ruku také bek Ladislav Šmíd, Jiří Hudler nebo nejproduktivnější hráč základní části NHL 2019/2020 Leon Draisaitl. Pozadu nezůstal ani hvězdný útočník Philadelphie Flyers Jakub Voráček.

„Neskutečně si vážím vaší pomoci. Ani nevíte, jakou sílu to mně i celé rodině dodává! Ještě jednou hrozně moc děkuju, jste vážně super,“ děkuje Buchtela na dálku.