Bílí Tygři letí na sever Evropy k semifinálové odvetě s remízou 1:1 z domácího utkání a vědomím, že finále jim zajistí jakákoliv výhra. „Šance jsou v tuto chvíli padesát na padesát. Växjö je výborný tým, jeden z nejlepších v Evropě, ale my nemáme co ztratit. Jedeme tam s tím, že chceme vyhrát a postoupit do finále,“ vzkázal na webu klubu kapitán týmu Martin Ševc.

I přes úspěšné tažení evropskou soutěží v něm stále hlodá zklamání z nevydařených zápasů v extralize. „Když to řeknu za sebe, Ligu mistrů hraji velmi rád. Myslím si, že si tam celkově zahrajeme hokej víc než v extralize. Je pro nás velmi prestižní, jsme v semifinále. Na druhou stranu stále říkáme, že musíme bodovat také v lize,“ ušklíbl se Ševc.

„Jsem přesvědčený, že nás čeká naprosto identické utkání, jako bylo to domácí v úterý. Samozřejmě s ubývajícím časem bude tlak na vstřelenou branku. Možná nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že kdo dá v zápase první gól, tak bude ve velké výhodě,“ přemítal asistent kouče Karel Mlejnek.

Severočeši už zvládli v play-off Ligy mistrů otočit dvě série. V osmifinále vyřadili obhájce titulu Frölundu i přes domácí porážku 2:3. To samé se jim podařilo i ve čtvrtfinále s Curychem. Bude platit do třetice všeho dobrého? Dnešní odveta semifinále vypukne ve Växjö v 18.30.