Bílí Tygři nevstoupili do zápasu s Oceláři příliš dobře. Třinečtí byli aktivnější týmem a domácí dostali poměrně pod velký tlak. Ze sevření soupeře se ale Líberečtí dokázali oklepat a poté jako první udeřili. Ve 14. minutě poslal Liberecké do vedení nejproduktivnější hráč Marek Kvapil, který protečoval letící kotouč. Druhá třetina začala pro Tygry tím nejlepším možným způsobem. Tomáš Filippi se dostal ke kotouči, objel bránu, a následně jej usměrnil za brankovou čáru. Hosté následně začali chybovat a 27. minutě šli do tří, když šel Dravecký společně s Ciencalou na trestnou. Druhý zmiňovaný zároveň dostal navíc osobní desetiminutový trest. Dvojnásobnou přesilovku záhy zužitkoval opět Fillipi a Severočeši vedli už o tři branky.

Třinec stáhl tříbrankové manko

Následkem toho se Třinec rozhodl vyměnit brankáře. Místo Hrubce nastoupil Daněček. V závěru druhé třetiny došlo k zajímavé situaci, kdy hosté odvolali gólmana při své přesilové hře, ale gólu se nedočkali. Do třetí třetiny ale vstoupil úplně jiný Třinec. Ten v rozmezí tří minut šokoval obecenstvo Home Credit Arény, když se nejprve trefil Bukarts, Hrňa a hrůzostrašnou tříminutovku domácích zakončil Růžička, který srovnával na 3:3. V následné pasáži byli domácí, podobně, jako na začátku utkání pod velkým tlakem. Jenže nápor soupeře dokázal ustát a v závěrečných minutách strhl opět vedení na svou stranu. Libor Hudáček se stal hrdinou večera, když v přesilové hře propálil gólmana z levého kruhu. Díky výhře se Liberec dotáhl bodově na Třinec, se kterým se dělí o první místo v extraligové tabulce.

HC Bílí Tygři Liberec - Oceláři Třinec 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 14. T. Hanousek (T. Hanousek, Ševc), 21. Filippi, 29. Filippi (Birner, L. Hudáček), 59. L. Hudáček (P. Jelínek, L. Krenželok) – 46. Roberts Bukarts(Roth), 47. Hrňa (M. Kovařčík), 49. Martin Růžička(Krajíček). Rozhodčí: Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Pešek, Ganger. Diváci: 6 146
 
Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Maier – Lenc, L. Hudáček, Birner – Valský, Filippi, M. Kvapil – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – M. Zachar, Redenbach, J. Vlach.