Třicetiletý forvard se pod Ještěd vrací po jedné sezóně, kterou strávil v týmu Plzně. V dresu Západočechů zažil svůj životní ročník, když si v 53 zápasech základní část připsal hned 56 bodů (27+29) a obsadil konečné třetí místo v produktivitě celé extraligy! Zároveň byl také druhým nejlepším střelcem.

Se Škodovkou mu ovšem následně nevyšlo play-off, v němž Indiáni vypadli už v předkole s Mladou Boleslaví. Po jednom roce se Bulíř rozhodl vrátit pod Ještěd, kde kromě jeho krátké štace v ruském Magnitogorsku strávil celou svou kariéru. Nová smlouva mu v Liberci bude platit až do sezóny 2024/25.

Bílí Tygři tak ve svých řadách přivítají zpět jednu ze svých hlavních ikon, vždyť Michal Bulíř pod Ještědem hokejově vyrostl a strávil v něm drtivou většinu své profesionální kariéry. Byl tak u všeho podstatného, čím si Liberec během posledních deseti let prošel, včetně historicky prvního titulu.

Že se už nyní řadí Bulíř mezi nejvýznamnější osobnosti liberecké hokeje ukazují i historické tabulky, v nichž mu patří převážně druhé místo za Petrem Nedvědem. Jeho rekordy přitom nejsou pro libereckou „osmaosmdesátku“ vůbec nedosažitelnou metou. Nejblíže je Bulíř v celkovém počtu vstřelených branek v našem dresu, na překonání Nedvědova maxima mu totiž chybí pouhé tři góly!

"Jsem doma. Byl jsem teď rok jinde a rozhodně to pro mě byla dobrá zkušenost. Užil jsem si to, ale nyní jsem rád, že jsem zpět tam, kde jsem vyrůstal," řekl Michal Bulíř. 

ZDROJ: www.hcbilitygri.cz