V boji o semifinále rozjetí Pešánovi hoši narazí na druhý tým po základní části extraligy Hradec Králové. První mač série na čtyři výhry vypukne ve čtvrtek a Bílí Tygři tentokrát budou začínat venku.

„Byla to super série a o to víc mě těší, že jsme ji zvládli,“ usmíval se po pátečním postupu liberecký hrdina Roman Will. Gólman vítězů inkasoval jen čtyři góly s úspěšností zákroků 95,06% „Před sérií se mi hlavou honilo všechno možné… Výsledek 3:0 může vypadat jasně, ale kdo viděl všechna tři utkání, ví, kolik úsilí nás to stálo. Byl to velmi vyrovnaný hokej,“ uznal sílu sparťanů v rozhovoru pro klubový web.

Podle útočníka Dominika Lakatoše bylo důležité, že Tygři dokázali využít hned první mečbol na ledě Sparty. „Štěstí tentokrát stálo při nás, tak to v hokeji už bývá. Klíčové bylo, že jsme zvládli už ten třetí zápas, protože kdyby Sparta vyhrála, mohlo je to nakopnout a kdo ví, jak by to potom bylo,“ oddechl si Lakatoš, který na sebe upozornil ve druhém utkání bitkami s Jarůškem a ve třetím klání už i gólem.

Pod Ještědem jsou rádi, že sérii zvládli v nejkratším možném čase a mohou tak nabrat síly na čtvrtfinále. „Je super, že si můžeme několik dní oddechnout a naladit se na dalšího soupeře. Chtěli jsme to zvládnout co nejrychleji,“ přiznal liberecký trumf pro play off Tomáš Filippi, který v sérii zapsal dva góly včetně vítězného.

Ve čtvrtfinále se vicemistři střetnou se silným Hradcem Králové, který uhrál o 22 bodů víc než Tygři. Liberečtí však chtějí přejít i přes dalšího soupeře. „Práce ještě zdaleka nekončí, to hlavní nás teprve čeká,“ burcoval Will.

Program čtvrtfinále play off:
Čtvrtek 15. března – 1. zápas:
18:00 Hradec Králové – Liberec
(0:3, 3:1, 4:5 po sam. nájezdech, 3:1)
Pátek 16. března – 2. zápas:
17:20 Hradec Králové – Liberec (ČT)
Pondělí 19. března – 3. zápas:
18:00 Liberec – Hradec Králové
Úterý 20. března – 4. zápas:
18:00 Liberec – Hradec Králové
Čtvrtek 22. března – příp. 5. zápas:
18:00 Hradec Králové – Liberec
Sobota 24. března – příp. 6. zápas:
18:00 Liberec – Hradec Králové
Pondělí 26. března – příp. 7. zápas:
18:00 Hradec Králové – Liberec
Pozn.: Prodej vstupenek začne v Liberci dnes. Do středy mohou využít předkupního práva na svá místa majitelé permanentních, ve čtvrtek pak bude zahájen volný prodej na první dva domácí duely.