Podle slov libereckého obránce Ronalda Knota, který vstřelil jediný liberecký gól, byla hlavním faktorem nedisciplinovanost. „Sice jsme oslabení odehráli slušně, ale ztrácíme tím čas na útočení,“ řekl po závěrečné siréně Knot.

Jak byste zhodnotil prohraný zápas s Boleslaví?
Měli jsme smolný začátek. Dostali jsme nešťastný gól hned v prvním střídání. Boleslav nás ze začátku dostávala trochu pod tlak a dala nám druhou branku. Nicméně si myslím, že průběh utkání se pak srovnal. Bohužel jsme měli hodně vyloučených hráčů a ten čas, který jsme strávili v oslabení, nám chyběl k tomu, abychom vsítili nějaké góly. Nestihli jsme duel už otočit.

Byly rozhodujícími momenty první rychlý gól a nedisciplinovanost?
Určitě. Byť jsme oslabení odehráli slušně, tak v něm ztrácíme čas k tomu, abychom mohli útočit. Naopak sami jsme si v přesilovkách moc nepomohli. Boleslav byla produktivnější v šancích, které si vytvořila. Myslím si, že neměla o tolik víc možností než my. Oni ale proměnili čtyři šance, my jen jednu, a proto zůstaly tři body v Boleslavi.

Duely s Boleslaví jsou vždycky vypjaté. Překvapili vás něčím domácí?
Nepřekvapili. Měli jsme soupeře nastudovaného a víme, jaký hrají hokej. Je velice nepříjemný, bruslivý a k tomu hrají tvrdě. Boleslav odehrála dobré utkání, ale my jsme jí to ulehčili.

Pro vás byl vstřelený gól asi slabá náplast, že?
Ano, hodně slabá.

Zápas měl extrémní tempo. Bylo to znát na fyzičce?
Bylo to znát. Jednalo se o poslední zápas před reprezentační přestávkou a přeci jen jsme v lednu odehráli dost střetnutí. Námaha se už kupí. Zápasy s Boleslaví jsou vždycky bruslařsky náročné, ale teď budeme mít volno, takže si odpočineme a připravíme se na závěrečnou fázi sezony.

Nevyužité šance v podobě netrefení prázdné brány asi mrzí hodně, že?
Mrzí to, protože kdybychom dali alespoň jeden kontaktní gól, tak si myslím, že bychom utkání dokázali otočit na naši stranu. Bohužel jsme ho nedali a Boleslav se svými šancemi naložila lépe než my, a proto vyhrála.

Jak jste viděl vypjatou situaci, při níž Skalický vrazil do Hrachoviny?
Abych řekl pravdu, tak jsem tu srážku neviděl. Nevím, jestli to byl nebo nebyl faul. Bohužel na tohle nemůžu odpovědět. Každopádně se Roman Graborenko šel zastat našeho brankáře.