Jak se vám zatím daří dvě funkce skloubit?
Nemám to tak, že bych měl určité dny pro jednu, nebo druhou organizaci. Chci pracovat na obou frontách současně.

Na co se chcete jako sportovní ředitel v Liberci zaměřit
Na mých bedrech zůstává kontrola činnosti mládeže a jejich organizace. Zároveň chci pomáhat Patriku Augustovi v jeho pozici hlavního trenéra.

A jakou náplň budete mít v roli šéftrenéra hokejového svazu
Chci nejdříve poznat projekty, které na svazu vznikly. A následně je podpořit, nebo změnit.  Chci taky jezdit do terénu a sledovat práci trenéru, protože tam nás tlačí bota. To je věc, kterou je třeba zlepšit.

Je to pro Vás asi velká výzva, že
Po deseti letech každodenního hokeje je čas na změnu. Pokud člověk tráví téměř každý den na ledě, tak už cítí pracovní únavu. Jsem rád, že se mohu pomalu připravovat na převzetí národního týmu.

Dá se říct, že je pro vás hokej „drogou?“
Určitě. Když jsem sledoval první trénink Bílých Tygrů na ledě, tak mě svrběly ruce. Rád bych se někdy chtěl zapojit do chodu tréninků Liberce.

Za rok se chopíte národního týmu. Co od toho očekáváte?
Národní tým se nenabízí nikomu, kdo se fláká. Pro mě je dobře, že mám celý rok na to se připravovat na takovou velkou výzvu. Je to odpovědnost a těším se na to.

Plánujete spolupracovat s Milošem Říhou?
To zatím netuším, ale určitě se budeme potkávat v rámci komisích na svazu.  Zatím ale nechci Milošovi zasahovat do jeho práce.

Co se týče Liberce. Plánují se ještě nějaké příchody?
Kostra týmů je hotová. Nevím, co by se muselo stát, aby nás někdo zaujal natolik, abychom uvažovali o jeho přijetí do týmu.

Odchod Marka Kvapila je asi velká ztráta…
Já jsem přesvědčený, že Marka dokážeme nahradit. V týmu máme dost kvalitních hráčů.