Mistr z Třince marně hledá loňskou formu a šesté místo se mu stále vzdaluje. Na domácím ledě Oceláři nevyhráli v normálním čase už více než pět týdnů a přerušit se to pokusí proti Liberci.

„Trápíme se v zakončení, nedokážeme se prosadit v přesilovkách, to bychom chtěli zlepšit. Liberec k nám ale po vysoké porážce v Plzni přijede maximálně namotivovaný tento výpadek odčinit. Bude to znovu mimořádně náročný zápas, ale doma už opravdu musíme začít sbírat body,“ řekl trenér Břetislav Kopřiva. Domácí tým se stále musí obejít bez tria Hrabal, Seman, Hampl.

Liberec se potřebuje rychle oklepat z potupné „desítky“, kterou si odvezl z Plzně (4:10). „Samozřejmě to byla veliká rána, hra se nám zcela sesypala. Musíme zase zpět nastolit tu, kterou jsme předváděli se Slavií, v Litvínově a s Kladnem a přinášela nám výsledky,“ uvedl asistent trenéra Filip Pešán.

„Třinec má na svém kluzišti trošku problémy, ale hlavně v útoku má hráče s podobnou ofenzivní sílou jako Plzeň. Takže i z toho důvodu míříme do Třince se zdviženým prstem a velkým vykřičníkem,“ doplnil Pešán. Chybějí Víšek a Kajínek.

Všech deset branek vytrpěl v Plzni mezi tyčemi Vošvrda, přestože jednička Pinc je zcela v pořádku. „Žádný zdravotní problém nemá a bude připravený. Bylo rozhodnutím trenérů, že Vošvrda odchytal celé utkání,“ vysvětlil Pešán.

Statistické údaje:

HC Oceláři Třinec (8.) Bílí Tygři Liberec (5.).

Začátek utkání: 17.00 ve Werk Areně.

Výsledky vzájemných zápasů v sezoně:

2:3 v prodloužení, 3:4, 4:1.

Nejproduktivnější hráči:

David Květoň 26 bodů (12 branek + 14 asistencí) Petr Nedvěd 44 (17 branek +27 asistencí).

Statistiky brankářů:

Peter Hamerlík 2,32 inkasované branky na zápas, úspěšnost zákroků 92,92 procenta a třikrát udržel čisté konto, Martin Vojtek 2,52, 91,96 a jednou udržel čisté konto Marek Pinc 1,98, 93,36 a dvakrát udržel čisté konto, Tomáš Vošvrda 4,21, 88,42 a jednou udržel čisté konto.

Zajímavosti:

Třinec doma nevyhrál v normálním čase už pět zápasů od 4. prosince.

Za posledních jedenáct kol mistr uhrál jen sedm z 33 možných bodů.

Liberec po sérii čtyř výher utrpěl v neděli v Plzni debakl 4:10.

Liberec vyhrál na ledě Třince dva z posledních tří zápasů.