Jenže další sezóna bude v určitých ohledech odlišná. Minimálně ve složení týmu. Po letech u kormidla totiž končí Filip Pešán a jeho místo převzal dosavadní asistent trenéra Patrik Augusta. „Na každou úspěšnou sezonu je náročné navázat. Bude to těžké nejen pro mě, ale i pro hráče. Musíme se snažit zaznamenat úspěchy díky poctivé práci,“ reagoval krátce po jmenování do funkce Augusta.

Další citelnou ztrátou je odchod Marka Kvapila. Druhý nejproduktivnější hráč základní části a ofenzivní eso Bílých Tygrů chce ještě okusit zahraničí a vedení klubu mu i přes smlouvu vyšlo vstříc. „Po vzájemné debatě jsme dospěli k dohodě o ukončení hráčské smlouvy. „Nevím, jestli Marek nakonec zakotví v některém zahraničním klubu nebo jestli zůstane v tuzemské nejvyšší soutěži, „svěřil se k překvapivému konci lídra Filip Pešán, jenž pokračuje u týmu jako sportovní ředitel.

NOVÁ BRANKÁŘSKÁ JEDNIČKA

Jedním z pilířů úspěch byl i Roman Will. 23letý brankář patřil k tomu nejlepšímu, čím extraliga disponovala. Will míří do do švédského Rögle a novou jedničko severočechů se stal Justin Peters z Chomutova.A kdo další opouští tým Liberce? Martin Švec směřuje k rivalovi z Mladé Boleslavi a mladý talent Dominik Lakatoš do Vítkovic.

Většinu loňské sezóně strávil na hostování a po návratu do Liberce nedostával v konkurenci prostor. Proto se rozhodl pro změnu.Naposledy odešel i Matěj Stříteský a stále není jasno, zda to byla poslední změna v kádru Liberci, nebo zda přijde ještě nějaká další

Na odchody reagovalo vedení klubu i příchody nových hráčů. Tou „nejžhavější posilou je rozhodně návrat Michala Bulíře z KHL, který prostředí Liberce dobře zná, Dále se v týmu poprvé objeví i brankář Justin Peaters, Roman Graborenko, Rostislav Marosz a Ronald Knot. Jak si povedou Bílí Tygři v nadcházející sezóně? Bude úspěšná?