Na magickou metu 1000 dosáhlo v české, respektive československé nejvyšší soutěži doposud dvaadvacet hráčů. Nyní se do této skupiny železných mužů přidá i liberecký Lukáš Derner. Ten takřka celou svou kariéru zasvětil klubu z města pod Ještědem, za nějž odehrál 939 utkání z dosavadních 999. Ke zbylým šedesáti duelům nastoupil v rámci hostování za Plzeň, s níž se Tygři v úterý utkají. Osud tak načasoval oslavu tisícovky dokonale.

V dobrém i ve zlém

Lukáš Derner obléká tygří dres od sezóny 2005/06 a zažil tak drtivou většinu ročníků, které Tygři v české nejvyšší soutěži absolvovali. Během nich byl součástí bolestivých porážek v play-off či nervydrásajícího hájení extraligové příslušnosti v baráži. Zároveň se ale také podílel na zisku šesti trofejí pro vítěze základní části, čtyř stříbrných medailí a především prvního titulu v klubové historii. Liberecká ikona doposud nastřádala 127 kanadských bodů. Derner vždy platil především za defenzivního beka, tuto roli ale plnil a stále ještě plní skvěle.

Česká Lípa v rámci přípravy porazila Štětí 3:2.
Ladění na ČFL: Juniorky propadly, v přípravách inkasovaly příděly

Speciální utkání

Dosažení takového významného milníku se samozřejmě neobejde bez fanfár. Před zápasem s indiány se uskuteční na ledové ploše slavnostní ceremoniál, který dosažení tisícovky náležitě oslaví. Na své si přijdou i fanoušci, pro které bude ve fanshopu k dispozici speciální kolekce triček, šál nebo puků. Pojďme naplnit Home Credit Arenu a společně s Lukášem Dernerem oslavit jeho utkání číslo 1000! Souboj s Plzní odstartuje v úterý 23. ledna od 18 hodin.

Zdroj: www.hcbilitygri.cz