Hrubé chyby, zejména v obraně, přivodily nečekanou prohru s Mladou Boleslaví, které se v minulých zápasech na stadionech soupeřů vůbec nedařilo

Úvod včerejšího zápasu byl pro liberecké příznivce šokující. Nejprve sice zahrozili v 1. minutě Nedvěd a v 2. Kašpařík, ale pak úřadovali borci z města automobilů.

Exliberečan Pabiška trefil v 6. minutě tyč, o dvě minuty později pak Gajovský po odraženém puku od zadního mantinelu překonal Leinonena – 0:1. Dvě hrubky v liberecké obraně v rozmezí 81 vteřin potom znamenaly změnu skóre až na 0:3. Leinonen přepustil své místo v liberecké brance Stejskalovi.

Ještě v 13. minutě však Kašpařík snížil a když v 26. Podkonický upravil na 2:3 po perfektní přihrávce Hlaváče, vše směřovalo k obratu. Jenže Boleslav opět zavelela k útoku. Tutovku Pabišky v 36. min. ještě Stejskal bravurně zlikvidoval, ale v 38. minutě pustil střelu Šagáta od modré čáry a v 39. Pabiška z brejku upravil na 2:5.

Lukáš Pabiška byl včera neudržitelný. Hned v úvodu třetí třetiny vstřelil další gól – 2:6. Uznání branky konzultovali sudí s videorozhodčím, který podobně jako u prvního gólu Liberce rozhodl, že platí. Naopak v 46. min. se sice Ondřej a Podkonický radovali z gólu, který však nebyl úplně zjevný. Video bylo v permanenci již potřetí a rozhodčí Minář rozpažil. Puk po odrazu ze Schwarzovy lapačky za brankovou čarou nebyl.

Bílí Tygři dohrávali zápas v křeči. Přesto několikrát ohrozili boleslavskou branku, leč Schwarz byl pozorný při střelách Hunkese, Nedorosta i Bartoviče. V poslední pětiminutovce už Boleslav s přehledem kontrolovala dění na ledě. Liberec nyní čeká nelehká série tří utkání u soupeřů: ve Vítkovicích, ve Zlíně a v Pardubicích…

Liberec – Boleslav 2:6

Branky a asistence: 13. Kašpařík (Špaček), 26. Podkonický (Hlaváč) – 8. Gajovský (Handlovský), 12. Gajovský (D. Vrbata), 13. Boháč (T. Sýkora), 38. Šagát (Fabuš, Šterbák), 39. Pabiška (Lehikoinen), 41. Pabiška (Král, Boháč).

Rozhodčí: Jeřábek, Minář – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 4371. Třetiny: 1:3, 1:2, 0:1.

Liberec: Leinonen (13. Stejskal) – Derner, DeSantis, Moravec, Hunkes, Rýgl, Čakajík, Jareš – Hlaváč, Nedvěd, Klimenta – Špaček, Kašpařík, Nedorost – Bartovič, Víšek, Packard – Ondřej, Vantuch, Blatný – Podkonický. Trenér: Kalous.

Mladá Boleslav: Schwarz – Žabka, Lehikoinen, Šterbák, Duben, Frolo, Jiruš, Němeček, Čížek – Pabiška, Král, Sup – Bahenský, T. Sýkora, Boháč – Fabuš, Šagát, Macho – D. Vrbata, Gajovský, Handlovský. Trenér: Čermák.