Utkání začalo ve vysokém tempu, hra se přelévala z jedné strany na druhou, takže šance a pohledné akce se rodily na obou stranách. Radost z prvního gólu utkání měli vojáci již v 5. minutě, když Svoboda ranou z první nedal brankáři PSK šanci. PSK nesložil zbraně a korigoval skóre již o minutu později při přesilové hře. Ve 13. to byl opět Svoboda, který střelou od modré poslal vojáky opět do vedení. Když za tři minuty po krásné spolupráci skóroval Šnajdr, šlo se do kabin za stavu 3:1.

Do druhé třetiny vstoupili hráči PSK ospale a hned po necelých dvou minutách hry inkasují z hole nové posily VTJ z druholigového Jablonce Dudy, který se dělovkou trefil od modré. Tým PSK se ani za nepříznivého stavu nevzdával a převážnou část třetiny zatlačil soupeře na jeho vlastní polovinu a vytvořil si obrovské množství šancí, ale opět se projevila bolest posledních zápasů, a tou je špatná koncovka a neproměňování i vyložených šancí. Navíc ve velké pohodě chytající Tomíček byl k nepřekonání.

Na začátku třetí třetiny se po vyhrané buly prosadil důrazný Herda, čímž zasadil další hřebíček do rakve utrápeného PSK. Hosté se nakonec dočkali druhého gólu v přesilové hře pět proti třem tři minuty před koncem. Poslední slovo ale nakonec měli vojáci, když po hezké kombinaci vykoupal hostujícího gólmana opět Herda.

Branky: 5. Svoboda (Valenta, Bláha),13. Svoboda (Duda), 17. Šnajdr (Urban, Kožnar), 21. Duda, 44. Herda (Bretl, Šesták), 59. Herda (Šesták, Hanzl) – 6. Šostý (Maděra, Ubry), 57. Kapoun (Šebesta, Kotrč). Rozhodčí: Krejbich – Touš, Grundler. Vyloučení: 9:6, využití: 0:2.

VTJ Liberec: Tomíček J. – Urban, Chládek T., Hanzl, Bretl, Duda, Kožnar – Šesták, Herda, Tomíček V., Šnajdr, Bláha, Svoboda, Valenta, Jarolím, Psota. Trenér: Libor Daněk. PSK Liberec: Pyrochta – Kapoun – Vorel, Číž – Šebesta H., Zákoutský – Francl – Kotrč – Černý – Šebesta K., Šostý – Maděra – Ubry, Beníšek – Malinský – Baran. Trenér: Jaroslav Kolařík.

1. VTJ Ještěd Liberec 11 7 1 1 2 68:51 24
2. HC Česká Lípa      11 6 1 1 3 71:53 21
3. PSK Liberec          12 5 0 0 7 59:56 15
4. HC Lomnice          11 4 0 1 6 48:65 13
5. HC Frýdlant          11 3 1 0 7 50:78 11