„Je pravda, že jsem byl v pátek v Liberci na tréninku, ale víc se k tomu nebudu vyjadřovat. Dejte mi pár dní, až se všechno vyřídí. Zatím nic nevím definitivně. Jakmile to tak bude, nemám problém to komentovat,“ poznamenal v pátek odpoledne pro server hokej.cz Marek Pinc, jenž pod Ještědem už působil.

Na jaře mu skončila smlouva s Vítkovicemi, od té doby marně čekal na angažmá. Příčinou byla i skutečnost, že Vítkovice požadují tabulkové odstupné údajně ve výši 1,5 milionu korun. Zřejmě i na tom ztroskotal jeho návrat do litvínovských služeb.

Poměrně významný přesun na extraligové scéně je dle hokej.cz předjednán. Pokud liberecký klub, jehož vedení zatím nechce transakci komentovat, zaplatí tabulkové odstupné Vítkovicím, může Pinc teroreticky za Bílé Tygry nastoupit už v nedělním utkání 15. extraligového kola. A Liberec jede do Vítkovic.

Pokud liberecký klub, jehož výsledky v extralize zatím zůstávají za očekáváním, realizuje příchod Pince, zůstanou v kádru zřejmě také Leinonen a Stejskal, jenž zároveň vypomáhá prvoligovým Benátkám nad Jizerou. Otázkou zůstává další působení dalšího brankáře Michala Fikrta.