Prezidentský pohár jim už nikdo nesebere. Teď ale stojí před triumfátorem základní části nová a daleko těžší výzva. Hokejisty Liberce čeká na jejich cestě extraligovým play off za mistrovským titulem první vyzyvatel – Mladá Boleslav. Třaskavá čtvrtfinálová série vypukne pod Ještědem dnes v 19 hodin.

Bílí Tygři vstupují do play off potřetí za poslední čtyři roky z prvního místa. V předchozích dvou případech si následně zahráli finále. V roce 2016 dobyli historický titul. Mezi experty platí za největšího aspiranta na zisk Masarykova poháru i letos.

„Určitě máme nejvyšší ambice, do rozhodující části sezony ale rozhodně nevstupujeme jako jediný favorit,“ upozornil kouč Filip Pešán. „Jestli jsme favoriti nebo ne, nás nezajímá. Chceme teď hlavně vyhrát první zápas.“

Stejně to vidí i zkušený zadák Ladislav Šmíd. „V play off už žádný favorit není. Může vyhrát osmý nebo první tým, je to jedno. Nezáleží na tom, s kým budeme hrát, pokud chceme vyhrát, musíme porazit všechny. Prezidentský pohár je pro nás jen první stupínek, my chceme výš,“ nezastírá Šmíd.

Tygři sází nejen na precizní systém hy, ale i na týmovou chemii „Cítím v kabině vnitřní sílu týmu. Musím říct, že parta je opravdu skvělá. Doufám, že to bude další aspekt, který nám pomůže přiblížit se k našemu cíli.“

Severočeši se budou opírat o domácí tvrz. Pro Bruslaře je téměř devět let nedobytná. Naposledy Středočeši vyhráli pod Ještědem v říjnu 2010. V play off na sebe supeři narazili jen jednou a v mistrovské sezoně Liberec ovládl semifinále bez porážky.

Boleslavští rozhodně necítí poraženeckou náladu. Nehodlá se spokojit s rolí obětního beránka. „Liberec je výborný, ne nadarmo vyhrál základní část a prošel soutěží jako nůž máslem. Určitě ale do série nepůjdeme s tím, že bychom ji chtěli jen odehrát. Půjdeme do toho naplno,“ nechal se slyšet boleslavský tahoun Michal Vondrka.

Bruslaři v předkole vyřadili Zlín v pěti zápasech. To jim ale nestačí. „Myslím si, že se uvolnit nechceme. Chceme do toho jít naplno a urvat každý zápas,“ dodal kapitán.

PROGRAM SÉRIE:
1. zápas – dnes 19.00:
Liberec – M. Boleslav (O2)
2. zápas – zítra 19.00:
Liberec – M. Boleslav (ČT)
3. zápas – 24. 3. 17.00:
M. Boleslav – Liberec (ČT)
4. zápas – 25. 3. 19.00:
M. Boleslav – Liberec (O2)
5. zápas – 27. 3.:
Liberec – Mladá Boleslav
6. zápas – 29. 3.:
Mladá Boleslav – Liberec
7. zápas – 31. 3.:
Liberec – Mladá Boleslav

LETOŠNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY:
Liberec – Mladá Boleslav 8:3
Mladá Boleslav – Liberec 5:2
Liberec – Mladá Boleslav 4:1
Mladá Boleslav – Liberec 1:4