Oproti předchozímu utkání na Kladně udělal trenér Bílých Tygrů Patrik Augusta některé změny v sestavě. Do branky poslal Marka Schwarze, po jednozápasové absenci se do prvního útoku vrátil Libor Hudáček. Jan Ordoš se tak přesunul do třetí formace ke Krenželokovi a Jelínkovi. Ve čtvrté pětce pak dostal přednost před Janem Šírem Marek Zachar. Došlo také k rošádám v obraně.

„Myslím si, že vítězství byla práce celého týmu. Kluci přede mnou hráli strašně obětavě, padali do střel, blokovali a pomáhali mi s dorážkami. Já jsem nadšený, bylo to od kluků famózní,“ zářil štěstím brankář Marek Schwarz, jenž si připsal první nulu v letošní sezoně.

Béčko Slovanu Liberec podlehlo Živanicím 1:4. U míče domácí Dominik Gembický.
Béčko Slovanu nestačilo na Živanice 1:4

„Mám ze tří bodů a vychytané nuly strašnou radost a jsem rád, že jsme dokázali odehrát zápasy lépe do defenzivy. Kluci mi proti Olomouci fakt pomohli,“ je vděčný Schwarz svým spoluhráčům, kteří se v obranné činnosti vyznamenali.

Bylo dobré hodit za hlavu nepovedený zápas na Kladně. „Určitě, souhlasím. V poslední třetině se nám to na Kladně nepovedlo. Stává se. Kladno hrálo opravdu dobře a z toho utkání jsme si vzali ponaučení a nakoplo nás to trochu dopředu,“ ohlíží se za sobotním mačem liberecký brankář.

Liberecký brankář Marek Schwarz zasahuje proti olomouckému Burianovi.
Kohouti pod Ještědem ani jednou nezakokrhali, Tygři zdolali Olomouc 2:0

„Už bylo potřeba zabrat v defenzivě, říkali jsme si to. Proti Olomouci se nám to podařilo, takže jsme za to strašně rádi,“ uvedl Schwarz, na co se Bílí Tygři museli nejvíce zaměřit.

„Je skvělý cítit podporu fanoušků. Musím říct, že byli opravdu výborní. Dík patří i jim,“ uzavřel Schwarz.

KOUČ. Liberecký trenér Michal Nekola.
Dramatické derby volejbalistů zvládl doma favorit. Severu kraluje Liberec

Jedním z úspěšných střelců Liberce byl Michal Bulíř. „Hráli jsme bojovně jeden za jednoho. Švára (Marek Schwarz – pozn. autora) nás v bráně výborně podržel. Trochu jsme změnili některé věci v defenzivě. Vyhráli jsme na dva góly. Chtěli jsme také neinkasovat a podařilo se nám to,“ zhodnotil duel s Olomoucí liberecký střelec.

Překvapila Olomouc něčím? „Asi ani ne. Čekali jsme, co nás čeká za hokej, tak jsme se na to připravili a hlavně jsme se chtěli soustředit na sebe.“

Pavel Hoftych
Náš gól na 2:2 měl platit, myslí si kouč Slovanu Pavel Hoftych

Jak moc náročný je nabitý program zahrnující extraligu a Ligu mistrů? „Náročné to je. Hráli jsme navíc venku a museli jsme cestovat. Přijeli jsme večer a po prohraném utkání není jednoduché usnout a připravit se hned na další,“ dodal Bulíř.