Bojovat o něj budou v posledním kole, situace ale není v jejich rukách. Pokud Dynamo zvítězí v derby s Hradcem Králové,  nebo za tři body vyhraje Olomouc, Liberečtí budou hrát předkolo. „Je to taková klasika. V posledních dvou kolech se pořadí nemění. Každý si uhraje své body," shrnul Lukáš Krenželok po konci duelu.

Výhra 4:0 proti lídrovi soutěže by mohla tým povzbudit, že?

Za výhru jsme samozřejmě rádi. Začátek z naší strany nebyl ideální, dali jsme první gól, ale soupeř měl šance. Byl to těžký zápas. Soupeř poté vyměnil gólmany a náhradník byl možná studenej, tak tam góly napadaly.

Říkali jste si, že by vám výměna gólmanů soupeře mohla pomoct?

Ani ne, ale člověk na to nějak tak myslí. Pořádně jsme ani nevěděli, co se stalo. Věděli jsme, že je náhradní gólman studený a že tam nějaká střela může projít. To se nakonec stalo, když Miroslav Svoboda dostal branku na přední tyč. Je to těžké, když jde takhle před koncem zápasu do brány.

Utkání 51. kola Tipsport extraligy ledního hokeje se odehrálo 2. března v liberecké Home Credit areně. Utkaly se celky Bílí Tygři Liberec a HC Škoda Plzeň. Na snímku zleva Lukáš Derner, Roman Will a Jaroslav Kracík.
Liberec porazil lídra 4:0 a zůstává ve hře o čtvrtfinále až do posledního kola

Polevila Plzeň oproti předchozím zápasům?

Hrají pořád ten stejný hokej. Tlačí se dopředu, hned otáčí situace. Prohráli jsme s nimi třikrát, ale nikdy to nebylo jednoznačné. V předchozích zápasech jsme dostali branky v oslabení. To jsme tentokrát uhráli dobře. Jestli Plzeň polevila? Nevím, určitě se jim hraje lépe, zkouší si různé věci, zkrátka nemají, co ztratit. My naopak hrajeme o všechno. Nehráli nijak volně, ale mohli něco podcenit, že se třeba nevrátili při nějaké šanci. Jak jsme dali gól z přesilovky, udělali nějaké chyby, tlačili se dopředu a nakonec jsme čtyřikrát skórovali.

Na druhou stranu vaši tabulkoví soupeři také vyhráli, takže o čtvrtfinále se bude bojovat i v posledním kole.

Už je to taková klasika, děje se to pokaždé. Většinou, když jsme byli třeba jedenáctí v tabulce, tak pořadí zůstalo v posledních dvou kolech stejné. Přišlo mi to tak, že si každý své výsledky uhraje. Ti, kteří jsou nahoře v tabulce mají jistou pozici a ostatní makají nadoraz, aby se někam dostali. 

Přejete si nějakého soupeře?

Toto vůbec neřeším, prostě to nějak to dopadne. Když si člověk někoho vybere, vždy s ním prohraje. Je lepší někoho dostat a uvidí se. Nikoho si nepřejeme.

Lukáš Derner.
Lukáš Derner: Předkolem to nekončí. Čeká nás spousta práce