Po dvou výhrách proti Jihlavě si Liberečtí zajistili postup do předkola, zároveň se ale posunuli až na šestou pozici tabulky a mají reálnou šanci na přímý postup do čtvrtfinále. „Musíme se připravit na Plzeň a Vítkovice. Je jedno, jestli budeme hrát předkolo, nebo čtvrtfinále, na všechny zápasy se musíme připravit a dát do nich vše,“ velí liberecký obránce Lukáš Derner.

Lišil se druhý duel s Jihlavou od prvního?

Ano, nedařilo se nám dát branku, všude možně to kolem brankáře cinkalo. Byli jsme nedisciplinovaní, což hrálo do karet soupeři. Jihlava je urputný protivník, byl to boj o každý metr ledu. Nedali nám rozhodně nic zadarmo.

Opět ale rozhodl utkání bek. Čím to bylo způsobeno?

Specifické to je v tom, že Jihlava brání hodně kolem brány o obránci jsou relativně volní. Připravovali jsme se na to, věděli jsme, že takto budou hrát a proto góly dávali obránci.

Liberečtí hokejisté (v modrém) porazili Jihlavu i podruhé.
Bílí Tygři porazili Jihlavu i podruhé za dva dny, tentokrát 2:1

Utkání bylo nervózní, Jihlava byla vyloučena a nesportovní chování funkcionáře. Zažil jste někdy tuto situaci?

Už jsem to zažil… Stane se, emoce jedou na plné obrátky, zbývají poslední dvě kola a hraje se o vše. My hrajeme o předkolo, oni o vše, potřebují sbírat každý bod a je to vidět. Kvalitou se rozhodně přibližují tyto zápasy utkáním play off.

Olympijská pauza vám po náročném programu a Lize mistrů asi prospěla, že?

Každá olympijská sezona je specifická, pauza je dlouhá. Jsem osobně radši, když sezona běží a jede se bez přestávky, na druhou stranu jsem rád, že už to vypuklo a jsme zpátky v extraligovém koloběhu.

Výhrou jste si zajistili předkolo play off, jste ale navíc na šesté příčce tabulky.

Předkolem to nekončí, čeká nás ještě hodně práce. Musíme se připravit na Plzeň a Vítkovice. Je jedno, jestli budeme hrát předkolo, nebo čtvrtfinále, na všechny zápasy se musíme připravit a dát do nich vše.

Slavící nahrávač Jakub Janouch.
Šampioni jsou zpátky! Liberečtí volejbalisté se vrátili na pohárový trůn