Liberec – Sparta 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0)

Hitu mezi Libercem a Spartou předcházel slavnostní ceremoniál na počest Nedvěda. Toho při děkovné řeči neopustil pověstný humor, když s charakteristickým úsměvem vzkázal sparťanům, že Tygři potřebují vyhrát. A jeho přání bylo vyslyšeno. Liberec zdolal Spartu 3:2 po nájezdech, výhru zařídil Kvapil.

„V naší situaci je každý bod dobrý, ale tyhle dva jsou zlaté. Ze začátku to bylo nepříjemné, ale pak jsme tempo stupňovali a máme i bod navíc. Jsem strašně rád, že jsme vyhráli a Méďovi rozlučku nepokazili,“ řekl liberecký brankář Roman Will.

Severočeši byli ze slavnostního aktu nejspíš dojatí a ještě v úvodu zápasu zřejmě nostalgicky vzpomínali. Naopak Sparta začala zostra a po zmatku před Willem ji poslal ve 4. minutě do vedení Kalina. Tygři se ani nestačili vzpamatovat a za další minutu to bylo už 2:0. Kudrna vyřešil přečíslení střelou mezi Willovy betony.

Domácí marně dobývali svatyni finského gólmana Aittokallia až do 45. minuty, kdy Dlouhý zblízka dotlačil puk do sítě. O čtyři minuty už bylo srovnáno. Faulovaný Redenbach se rozjel k trestnému střílení a střelou k tyči vynuloval manko. Drama dospělo až do samostatných nájezdů, kde byl jediným úspěšným střelcem domácí Kvapil. Severočeši tak vyhráli i šesté nájezdy v sezoně a přerušili krátkou sérii dvou proher.  Sparta padla počtvrté v řadě.

Branky a nahrávky: 45. A. Dlouhý (J. Vlach, Šmíd), 49. Redenbach z trestného střílení, rozhodující sam. nájezd M. Kvapil - 4. Kalina, 5. A. Kudrna (T. Pavelka). Rozhodčí: Fraňo, Pražák - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 7 500 (vyprodáno).

Liberec: Will - Pyrochta, Derner, Kolmann, Šmíd, Maier, Jánošík - Lakatoš, P. Jelínek, M. Kvapil - Bakoš, Bližňák, L. Krenželok - Ordoš, Redenbach, Jašek - A. Dlouhý, J. Stránský, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Sparta: Aittokallio - T. Pavelka, T. Voráček, J. Mikuš, Kalina, Ďaloga, Švrček - Řepík, P. Vrána, Klimek - Forman, J. Hlinka, Buchtele - Jarůšek, Černoch, A. Kudrna - Uher, Rousek, Kumstát. Trenéři: F. Výborný, Rulík, J. Nedvěd a Janeček.