Jeho "naposledy" okořenil gólem. „Čas běží. První rok jsem přemýšlel, že bych se vrátil, ale teď… Už je jiná kapitola mého života. Je to bez hokeje takové trochu prázdné, ale takový život je," prozradil Petr Nedvěd.

Jak se po zápase cítíte?
Myslel jsem si, že to bude horší. Bylo mi jasné, že musím hrát takový svůj zápas v zápase. Chtěl jsem kvůli všem dohrát, ale věděl jsem, že když to nepůjde, nic se nestane. Byl to parádní večer a hrozně jsem si ho užil. Chtěl bych poděkovat spoluhráčům, trenérům, soupeři a hlavně divákům. Pro ně to hrajeme, protože jinak by to bylo hrozně smutné.

Utkání 46. kola WSM ligy ledního hokeje se odehrálo 3. února v liberecké Home Credit areně. Utkaly se celky HC Benátky nad Jizerou a Rytíři Kladno.
Liberec zažil skvělou show. Jágr na tři góly nahrál, Nedvěd byl u obou branek

Střela se nezapomíná.
Asi si jí odnesu do hrobu. V některých pasážích už tam nohy nebyly, to je prostě realita. Nemohl jsem mít velké oči. Tři měsíce na pláži v Miami… Válení jde přece jenom o trochu líp. Nebyla to žádná exhibice, hrálo se naplno a souboje se dohrávaly. Mělo to náboj, byl jsem trochu překvapený, že jsem to zvládl. Moc jsem toho poslední tři dny nenaspal. Přemýšlel jsem, jak to vrátit fanouškům. Aby to nebylo takové brekeke, nakonec to díky spoluhráčům dopadlo."

Utkání 46. kola WSM ligy ledního hokeje se odehrálo 3. února v liberecké Home Credit areně. Utkaly se celky HC Benátky nad Jizerou a Rytíři Kladno.Zdroj: Facebook Bílí Tygři LiberecSpořádaně jste se vracel. Nějaké rezervy tedy byly, že?
Chtěl jsem do zápasu dát úplně všechno, co mám. Nechtěl jsem to jenom odklouzat. Budu hrát každé střídání jako poslední a uvidím, kam mě nohy donesou.

Nebudete se chtít vrátit?
Čas běží. Hokej miluju a chybí mi. Těžko jsem se s tím první dva roky srovnával. S postupem času se na to člověk začne koukat jinak a chápat, že hokej už nebude. První rok jsem přemýšlel, že bych se vrátil, ale teď… Už je jiná kapitola mého života. Je to bez hokeje takové trochu prázdné, ale takový život je.

Rozloučení gólem je asi splněný sen, že?
Jsem rád, že jsem ho dal. Doufám, že se to všem líbilo. Pro mě to byl parádní večer a těším se na utkání proti Spartě. Tam už to bude trochu jiné… asi smutnější. Doufám, že si to všichni užijeme.

Jaromír Jágr a Petr Nedvěd.
MEDAILONEK: 288 bodů a 109 gólů řadí Petra Nedvěda mezi neúspěšnější Bílé Tygry