Lomnická parta udělala po postupu do vyřazovacích bojů další krok a může se těšit na další výzvu - JIčín! "Jdeme krok za krokem, zápas od zápasu a chceme dojít pokud možná co nejdál," nastínil ambice předseda lomnického klubu Jaromír Dlouhý.

Série si vystačila se dvěma duely, avšak rozhodně se nejednalo o nějakou jednoznačnou záležitost. "Soupeř měl své kvality, což potvrdil v utkáních číslo jedna i dvě. V tom úvodním nám pomohla chyba jejich brankáře, nepohlídal si nahození, my odskočili na 3:1 a pak přidali dva góly do prázdné brány," vrátil se na úvod čtvrtfinálové konfrontace Václav Kočí, trenér HC Lomnice nad Popelkou.

Rozhodl tie break. Liberecké volejbalistky (vlevo) porazily pražský Olymp 3:2 (19, -31, -22, 16, 11). Foto: cvf.cz/Adriana Micáková
Dukla zápas plný zvratů zvládla. Závěr proti Olympu měla už ve své režii

A podobně vyrovnaný byl podle jeho slov i druhý duel. "Frýdlant se dostával do šancí, my také, škoda, že jsme zejména ve druhé třetině nějako nevyužili, mohlo to být jednodušší. Nakonec jsme byli šťastnější, třebaže jsme nevyužili přesilovku pět na tři," připomněl Kočí.

"Druhý zápas jsme začali lépe, ve druhé třetině byla lepší Lomnice a ve třetí to bylo na vlásku. Soupeř rozhodl. Do play off jsme se dostali až v předposledním kole, přesto nás vyřazení mrzí, protože jsme čekali víc," přiznal Stříteský.

Hokejisté Bílých Tygrů prohospodařili třígólový náskok a s Vítkovicemi padli 3:4 po prodloužení.
Sportovní výsledky jsou na hraně, prohlásil Pešán po ztraceném utkání

Lomnice se už chystá na pátek, kdy zahájí sérii s Jičínem. "Jedem na první zápas tam, v neděli pak budeme hrát doma. Budeme se snažit co nejlépe připravit a vyhrát, co jen bude možné," dodal před semifinále kouč Kočí.

Program semifinále play-off hrané na 3 vítězství:

HC Autocentrum Jičín - HC Lomnice nad Popelkou
1. zápas pátek 1.3. 18:30 v Jičíně
2. zápas neděle 3.3. 17:00 v Lomnici
3. zápas středa 6.3. v Jičíně
Případný 4. zápas pátek 8.3. v Lomnici
Případný 5. zápas neděle 10.3. v Jičíně