HC Verva je šestý klub extraligy, který má jisté play off. Bílí Tygři si skvělým obratem proti mistrovi pomohli.

Definitivu získal nedělní výhrou 4:1 právě nad pražskou Spartou. Přičemž si před více než šesti tisíci diváky připsal devátou domácí výhru v řadě!

Před vlastním publikem opět zabral i Liberec. Po Plzni, Třinci a Litvínovu předvedl fantastický obrat s úřadujícím mistrem z Pardubic skóre otočil z 0:2 na konečných 3:2 a připsal si cenné body v boji o udržení. Navíc uhájil předposlední pozici před Chomutovem, který podlehl v podkrušnohorském derby v Karlových Varech 3:4.

Kdo by čekal, že Litvínov zaplavila hokejová euforie, byl by na omylu. „Nic si užívat ještě nemůžeme. Ještě máme tři zápasy. Být v desítce je krásné, ale čekají nás ještě tři zápasy, v nich chceme bodovat, chceme vyhrát. Já se nedívám dál, než na páteční duel s Třincem," řekl trojnásobný mistr světa a olympijský vítěz z Nagana litvínovský útočník Martin Ručinský.

Výkon mužstva ocenil litvínovský trenér Vladimír Jeřábek. „Za stavu 3:1 jsme si začali věřit a třetí třetinu jsme takticky velmi dobře dohráli," uvedl kouč HC Verva.

Bílí Tygři se konečně rozehráli i na domácím ledě, když na něm vyhráli i čtvrtý zápas řadě. „Dvě třetiny jsme byli horším týmem. Pardubice měly lepší pohyb a dvakrát nás potrestaly z brejku. Do zápasu jsme se dokázali vrátit díky přesilovkám, které byly zlomovým momentem utkání. V závěru jsme vítězství strhli na svou stranu. Musím hráčům poděkovat, dnes to jsou vydřené tři body," řekl pro ČTK spokojený liberecký trenér Pavel Hynek.

„Jsme zklamaní, protože průběh utkání nasvědčoval tomu, že bychom si měli odvést tři body. Bohužel jsme nevyužili dvakrát přesilovku pět na tři," uvedl pardubický asistent David Pospíšil.

Je to v hlavách, řekl zklamaný pardubický útočník Rolinek

Výraznou komplikaci v boji o předkolo play off znamená pro pardubické hokejisty porážka 2:3 na ledě předposledního Liberce. Pardubičtí vedli 2:0, domácí Bílí Tygři však třemi góly ve třetí třetině skóre otočili.

Úřadujícímu mistrovi se tak vzdálily příčky zajišťující postup do play off na šest bodů. Hostům nepomohl ani dobrý výkon zkušeného Tomáše Rolinka.

Pardubice měly bleskový nástup, hned po 21 vteřinách se prosadil Jiří Cetkovský. Ve druhé třetině přidal druhou branku Jan Buchtele a vše nasvědčovalo tomu, že si hosté odvezou plný bodový zisk. „Dvě třetiny jsme hráli super, dobře jsme bruslili a Liberec prakticky k ničemu nepustili. Měli jsme hru plně pod kontrolou. Bohužel jsme nedokázali proměnit ještě další šance," řekl Rolinek.

Ve třetí třetině nastal zlom a plný počet bodů ukořistili domácí. „Nevím, čím si to vysvětlit, úplně jsme přestali hrát. Třetí třetina byla z naší strany hrozná, celá hra se nám sesypala, začali jsme od sebe odpalovat kotouče. Nikdo včetně mě to nevzal na sebe," uvedl zklamaně navrátilec z Ruska, který posílil Pardubice na začátku ledna po předčasném konci angažmá v Ufě.

Důležitou roli hrály opět přesilovky. Pardubice nedokázaly využít dvě dlouhé početní výhody pěti proti třem, naopak Liberec se v dvojnásobné přesilovce dostal zpět do zápasu. „Přesilovky jsme sehráli hrozně, branku jsme skoro neohrozili. Na tréninku si neustále říkáme, že musíme střílet, a pak přijde zápas a stejně to neplníme," hledal příčiny nezdaru mistr světa z Německa z roku 2010. „Je to zkrátka v našich hlavách a každý hráč se musí zamyslet," dodal.

Pardubice opět nedovedly do zdárného konce dobře rozehraný zápas a jejich manko na desítku se zvýšilo. Úřadujícímu mistrovi se vidina play off pomalu, ale jistě vzdaluje. „Je to pořád dokola, pokazili jsme si to sami. Podobně jsme ztratili zápasy se Slavií, s Vítkovicemi nebo Litvínovem. Dnes to byl přesně obrázek těch předešlých zápasů," uvedl útočník, který v neděli oslavil třiatřicáté narozeniny.

„Pořád si říkáme, že šance na play off je, ale to je k ničemu. Jsme stále pod čarou a soupeři před námi si to hlídají. Potřebovali bychom někam zavřít, abychom se probrali a začali plnit to, co si řekneme," dodal Rolinek.